Jak krok po kroku wykonać wieniec na grób z suszonych kwiatów?
Jak krok po kroku wykonać wieniec na grób z suszonych kwiatów?
1 listopada już niedługo, dlatego też większość z nas myśli o tym, jakie znicze oraz wieńce kupić na groby bliskich osób. Rzecz jasna, lampiony o różnych kształtach oraz barwach i wielkościach po prostu kupujemy na pobliskich straganach czy w kwiaciarniach przed cmentarzami, jednakże wieńce możemy wykonać sami. Nie potrzeba do tego wielkiej sprawności manualnej, wystarczy tylko wierne odtwarzanie instrukcji oraz trochę wyobraźni przestrzennej, by stworzyć ciekawie i dobrze prezentującą się kompozycję. Jeśli chciałabyś spróbować wykonać taki wieniec samodzielnie, to poniżej znajdziesz szczegółowe instrukcje. Powodzenia!
Jeśli nie masz pomysłu na to, jaką kompozycję przygotować, możesz zainspirować się ilustracjami znalezionymi w sieci. Dzięki temu, nawet jeśli nie masz zmysłu artystycznego, uda ci się przygotować dobrze wyglądający wieniec.
Wykonanie wianka ze słomy
W pierwszej kolejności będziemy potrzebować wianka ze słomy, czyli stelażu do naszego wieńca czy stroika. Taki wianek możesz stworzyć samodzielnie, jeśli tylko masz dostęp do słomy. Wówczas mocno skręcasz słomę i wiążesz ją ze sobą za pomocą sznurka lub druciku, aż w końcu stworzysz okrąg. Taki wianek ze słomy musi być po pierwsze zwarty, a po drugie dość twardy i stabilny, żebyś mogła potem dalej na nim pracować. Jeśli obawiasz się, że nie będziesz w stanie go stworzyć, wówczas kup go, nawet przez Internet. Taki stelaż do stroików ze słomy kosztuje około 4 złotych (28 centymetrów średnicy).
Baza dla suszonych elementów
W następnym kroku musimy stworzyć bazę dla suszonych elementów. Masz tutaj dwa wyjścia. Pierwsze jest takie, iż bazą tą będzie materiał, na przykład gruba materiałowa wstążka. Wówczas wybierzesz odpowiedni kolor oraz grubość. Taką wstążką należy wkoło ściśle opleść słomiany stelaż i poprzypinać go do wianka szpilkami. Pamiętaj o tym, iż te szpilki powinny być jak najmniej widoczne i najlepiej wbijane w równych odległościach. Kiedy skończysz je wbijać, sprawdź, czy żaden odcinek materiału nie poluźnił się. Drugą możliwością jest stworzenie wianka na bazie świerku. Wówczas małe gałązki świerku musisz poupinać do stelaża za pomocą drucika.
Suszone elementy
Na końcu zajmiemy się przypinaniem suszonych elementów. To w dużej mierze od tego zależy, jak będzie prezentowała się całość. Jakie elementy możesz wykorzystać? Rzecz jasna mogą to być kwiaty, ale także kłosy, owoce (bardzo ładnie prezentuje się suszona pomarańcza) czy też jarzębina albo elementy ozdobne wykonane z wikliny czy innych trwałych materiałów. Pamiętaj, aby samo upinanie tych ozdobników zawsze rozpoczynać od tych największych, najbardziej rzucających się w oczy punktów, dopiero potem uzupełniaj wieniec o mniejsze, jak najbardziej przykrywając materiał, jeśli się na niego zdecydowałaś.