Jak nawilżyć powietrze w domu?
Jak nawilżyć powietrze w domu?
W naszych przytulnych mieszkaniach jest już zdecydowanie ciepło. Służą nam do tego wszelkie urządzenia grzewcze. Z jednej strony dają korzyści, z drugiej jednak pozbawiają nas odpowiedniej wilgotności powietrza, czyli zawartej w nim wody, co może prowadzić do wysuszenia śluzówek gardła i nosa, a w efekcie do infekcji. Nieodpowiednie warunki sprzyjają wysuszeniu skóry na twarzy i podrażnieniom. Zła wilgotność powietrza niesie ryzyko złego samopoczucia u alergików z powodu pojawienia się w nim większej ilości kurzu i roztoczy. Istnieją sposoby złagodzenia tej sytuacji. Spójrz, jakie.
Rośliny
Uprawa roślin w mieszkaniu to niezastąpione źródło zapanowania w nim odpowiedniego powietrza. Najlepsze do tego celu będą duże rośliny o rozłożystych liściach. Im większa ich ilość w domu, tym więcej wody pobranej przez nie z ziemi będzie oddana do powietrza. W twoim domu zapanuje iście tropikalny klimat. Z powodzeniem możesz korzystać z mocy bluszczu i paproci.
Pranie
Nawet zwykłe suszenie prania pozwoli nawilżyć powietrze w mieszkaniu. Suszarkę postaw obok kaloryfera. Jeżeli pranie powiesisz bezpośrednio na nim, szybciej wyschnie i krócej będzie nawilżać powietrze.
Pojemniki na kaloryferze
Na kaloryferze możesz powiesić specjalne kamionkowe pojemniki, do których nalewa się wodę. Podczas gdy kaloryfer grzeje, woda paruje, a powietrze w mieszkaniu zostaje nawilżone. Aby uzyskać miarodajne efekty, pojemniki musisz zawiesić w każdym pomieszczeniu i to co najmniej dwa na jednym kaloryferze.
Nawilżacz powietrza
W domu, w którym zamieszkują dzieci i tym bardziej, kiedy są alergikami, przydaje się specjalne urządzenie do nawilżenia powietrza. Obecnie jest ich na rynku spora ilość i jest w czym wybierać. Przynoszą natychmiastowe efekty. Podczas infekcji taki nawilżacz jest niezastąpionym sposobem na szybsze pozbycie się kataru, kaszlu i bólu gardła.
Świeże powietrze
Poszukując sposobu na utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza w mieszkaniu w okresie jesienno-zimowym, nie zapomnij o codziennym wietrzeniu pomieszczeń. Świeżego powietrza nic nie jest w stanie zastąpić. Nie bój się otwierać okna nawet w największy mróz. Mieszkanie wietrz zawsze po nocy i przed samym pójściem spać, co ułatwia zaśnięcie i pozytywnie wpływa na jakość snu. Gdy będziesz trzymać się tych zasad , rano będziesz zawsze wypoczęta i pełna energii do działania.