Jak przygotować drzewko z gałązek i bibuły?
Jak przygotować drzewko z gałązek i bibuły?
Wraz ze zbliżającą się wiosną przyroda zaczyna budzić się do życia. Skoro dookoła robi się pięknie, ty nie możesz pozostać w tyle. Koniecznie musisz się do niej przygotować. Nie chodzi wyłącznie o pozytywne nastawienie psychiczne oraz rozpoczęcie wzmożonych ćwiczeń, które przygotują twoje ciało na lato. Wypadałoby odłożyć zimę w kąt i przygotować mieszkanie na przyjście kolejnej pory roku. Nie do końca chodzi mi o porządki w szafie, chociaż nimi też możesz powoli się zająć. Mam na myśli udekorowanie domu – rozmieszczony gdzieniegdzie wiosenny akcent z pewnością nie zaszkodzi. Co możesz zrobić? Przyroda rozpoczyna kolejny cykl i zaczynają pojawiać się pierwsze kwiaty. Nic tak bardzo nie kojarzy nam się z wiosną, jak właśnie one. Jak więc stworzyć wspaniałą kompozycję kwiatową? Wystylizuj ją na obsypane kwieciem drzewko. Wystarczy ci kilka gałązek, różnokolorowa bibuła i wiedza, która pomoże ci połączyć to wszystko w całość. Tę ostatnią zdobędziesz w miarę czytania dalszej części artykuły. W ten prosty i całkiem przyjemny sposób będziesz mogła udekorować swoje mieszkanie, tak by wiosna nie poczuła się zapomniana.
Do przygotowania wiosennego drzewka będą ci potrzebne:
Docinanie bibuły
Pracę nad ozdobami zacznij od pocięcia bibuły na paski. Każdy z nich powinien mieć około 20 cm długości oraz 3 cm szerokości. Jak zapewne się domyślasz, stworzysz z nich później pączki kwiatów. Zmieniając wymiary każdego z pasków, otrzymasz różnej wielkości kwiaty. Na początek jednak trzymaj się może tych, gdyż są w miarę optymalne, a przygotowanie z nich kwiatów nie sprawi ci większych trudności.
Zwijanie pączków kwiatów
Zagnij jeden z końców bibuły na około 1 cm. W ten sposób powoli rozpoczniesz proces zwijania kwiatka. Górną część bibuły możesz delikatnie formować. Musi przecież jak najbardziej przypominać pączek kwiatu. Sklej końce każdego z nich tak, by się nie rozleciały. W ten sposób możesz stworzyć dowolną ilość pączków. Gdy skończysz, delikatnie odchyl zewnętrzną część bibuły, w ten sposób uzyskasz efekt rozwijania się pączków kwiatowych.
Sklejanie podstaw
Następnie sięgnij po karbowany papier. Potnij go w szerokie pasy. Każdy taki kawałek papieru zwiń w rulon i sklej. W ten sposób zabezpieczysz podstawę całej naszej konstrukcji przed rozklejeniem się. Gdy skończysz klejenie i zwijanie, pozostaw każdą z form do wyschnięcia. Najlepiej będzie, jeżeli umieścisz je w miejscu, w którym nie będą nikomu zawadzały.
Przystrajanie gałązek
W czasie gdy formy będą sobie schnąć, ty zajmij się czymś konkretnym, a mianowicie przystrajaniem gałązek. Każdą z nich udekoruj według własnej koncepcji. Kwiatki możesz do nich przykleić albo przywiązać je cieniutkim drucikiem. Wybór metody zależy wyłącznie od twojej woli.
Umieszczanie gałązek w podstawie
Gdy skończysz ozdabiać ostatnią z gałązek i będziesz mieć pewność, że klej w podstawie jest całkowicie suchy, nie pozostaje ci nic innego, jak umieścić w niej kawałki drewna. Najlepiej będzie, jeżeli wycelujesz gałązką w sam środek tekturowej konstrukcji. Po umieszczeniu w tej nietypowej donicy drzewko powinno stać, nie przechylając się.
Pomysł na cytrynowe drzewko
Możesz również pozwolić sobie na stworzenie cytrynowego drzewka. Zamiast wycinać długie pasy z bibuły, dotnij nieco krótsze. Następnie pozwijaj je w kulki i przyklej do gałązek. Potem umieść w doniczce wykonanej z karbowanej tektury.