Zakumaj.pl

Jak wykonać bibułki matujące?

Jak wykonać bibułki matujące?

Bibułki matujące to prawdziwe zbawienie dla osób, które borykają się z przetłuszczającą się cerą. Tłusta cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji, jednak nawet z nią daje się we znaki i po nałożeniu makijażu szybko jest przetłuszczona, zabijając dobry efekt, na który pracowało się przez cały poranek albo wieczór. W takiej sytuacji można zmyć makijaż i nałożyć nowy lub pomóc sobie bibułkami matującymi. Nie są drogie, jednak w jednym opakowaniu jest ich bardzo mało.

 • Co jest niezbędne?

  Co jest niezbędne?

  Żeby z powodzeniem wykonać domowe bibułki matujące, trzeba przygotować kilka istotnych elementów, przede wszystkim:
  * papier śniadaniowy, tłuszczoodporny,
  * pilniczek do paznokci, metalowy,
  * linijka,
  * nożyczki,
  * ołówek,
  * pudełko.

 • Etap pierwszy

  Na początku należy przygotować pudełeczko. Dobrze sprawdzi się pojemniczek po pudrze – taki z lusterkiem, choć nie musi go być w środku. Należy wyczyścić pojemnik oraz zadbać o jego estetykę ze względu na to, że głównie będzie używany poza domem.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Przy pomocy linijki zmierzyć pudełeczko. Następnie uzyskane wymiary przenieść na tekturkę lub kartkę z bloku technicznego, żeby przygotować szablon. Przy jego pomocy będzie można wygodnie wykonać bibułki. Warto zrobić szablon o 1 – 2 mm mniejszy od rozmiarów pudełka, żeby mieć pewność, że wejdzie do środka. Wyciąć.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Z opakowania wyciąć 1 arkusz papieru śniadaniowego. Rozłożyć go na płaskiej powierzchni, uważając, żeby go nie pognieść. Przyłożyć do niego przygotowany szablon, po czym odrysowywać go w dowolnej ilości. Odrysowywanie należy wykonywać pilniczkiem, a nie ołówkiem. Grafit z ołówka mógłby zostawić na twarzy szare ślady.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Wyciąć z papieru śniadaniowego zgrabne kawałki, po czym wszystkie włożyć do przygotowanego wcześniej pojemnika. Nikt nie domyśli się, że bibułki są produktem własnej roboty, zwłaszcza że działają tak samo dobrze, jak kupne.