Jak zrobić bałwana bez śniegu?
Jak zrobić bałwana bez śniegu?
Tego bałwanka możesz ulepić podczas zimowych wieczorów, gdy za oknami nie ma śniegu. W przypadku bezśniegowego bałwanka będą Ci potrzebne całkiem inne rekwizyty niż śnieg. Bałwanek może stanowić Bożonarodzeniową ozdobę lub prezent pod choinkę dla bliskiej Ci osoby.
Zanim zabierzesz się do robienia bałwana, stwórz sobie plan, jak go przyozdobisz i co Ci będzie potrzebne. Wygodniej jest najpierw przygotować wszystkie ozdoby dla bałwanka.
Przygotowanie kleju do tapet
Klej do tapet rozmieszaj z wodą według przepisu podanego na opakowaniu. Pamiętaj o tym, że wykorzystujesz jedynie jego połowę, odmierz więc odpowiednią ilość wody. Klej musi się dobrze rozpuścić.
Przyklejanie gazety
Na stół lub podłogę, gdzie będziesz robić bałwana, rozłóż folię lub inny nieprzepuszczalny materiał, by nie pobrudzić ich klejem. Gazety podrzyj na kawałki. Lekko namocz je w kleju i przyklej do większej kulki styropianu. Tym sposobem oklej nimi całą kulkę i kolejne dwie.
Sklejanie kulek
Poprzedni krok musisz wykonywać na tyle szybko, by klej nie wysechł. Teraz musisz bowiem skleić ze sobą kulki, jedną na drugiej, tak by powstał bałwan. Kulki muszą być wilgotne. Do sklejania kulek wykorzystaj resztę strzępków gazet namoczonych w kleju i oklej nimi kulki tak, jak okleja się śniegiem prawdziwego śniegowego bałwana.
Suszenie bałwanka
Teraz delikatnie połóż bałwanka na kaloryferze lub obok, by mógł porządnie wyschnąć.
Ozdabianie bezśniegowego bałwana
Po wyschnięciu świątecznej figurki pomaluj ją farbami. Bałwana możesz ozdobić według swojego oryginalnego pomysłu. Twój bałwanek może mieć nos z plasteliny lub kolorowego papieru, oczy z guzików czy plasteliny. Możesz przyozdobić jego głowę wdzięcznym kapeluszem z papieru lub materiału. Bałwankowi można wręczyć miotełkę z małych gałązek lub ubrać go w jakąś część garderoby. Tu zdaj się na swoją wyobraźnię. Jeżeli bałwanek miałby stanowić prezent, zapakuj go w równie pięknie ozdobione pudełko.