Pozytywny wpływ tłuszczów roślinnych na urodę
Pozytywny wpływ tłuszczów roślinnych na urodę
O tłuszczach rzadko słyszy się w superlatywach. Kojarzą się głównie z przybieraniem na wadze i chorobami serca, do których doprowadzają. Jednak tłuszcze roślinne to godny polecenia wyjątek, ponieważ są bardzo dobre dla ciała, zarówno dla urody, jak i dla zdrowia. Mają tak wiele zalet, że powinny stać się elementem codzienności każdej kobiety.
Gęste włosy, gęste rzęsy
Problemy z włosami oraz rzęsami można rozwiązać, stosując tłuszcze roślinne, czyli odpowiednie olejki, w tym: olejek kokosowy, olejek macadamia, olejek lniany i jojoba. Wszystkie one mają zdolności uelastyczniania włosów, nadawania im połysku oraz zwiększania ich wytrzymałości dzięki nawilżaniu pasemek. Żeby olejki mogły odpowiednio działać, trzeba je prawidłowo zastosować. Zazwyczaj trzeba je rozcieńczyć, aby osiągnąć pożądany efekt. Z olejku jojoba można przygotować kompres. Wystarczy podgrzać 3 łyżki olejku z 5 kroplami witaminy A+E i 5 kroplami cytryny. Tak przygotowaną miksturę należy nałożyć na głowę na 30 minut. Po spłukaniu jej włosy będą miękkie i łatwe w rozczesywaniu.
Piękna skóra
Sucha skóra nie jest przyjemna ani w wyglądzie, ani w dotyku, dodatkowo jest podatna na szybkie pojawianie się zmarszczek. Żeby tego uniknąć, warto zacząć stosować olejki. Najlepsze dla skóry są olejki: migdałowy, Shea, kakaowy, różany, arganowy, z kiełków pszenicy. Mają one możliwość łagodzenia podrażnień pojawiających się na skórze, nawilżania jej, a nawet wspomagają likwidację cellulitu. Można stosować je na kilka różnych sposobów – wcierając w skórę, dodając do kremów lub urządzając sobie ciepłe kąpiele. W przypadku kąpieli najlepiej sprawdza się olejek z jałowca, który pomaga usunąć cellulit. Do ciepłej wody wlewa się 10 kropli olejku i zanurza w niej na 20 minut. Stosowany regularnie pokona skórkę pomarańczową.
Relaks w olejkach
Olejki są chętnie wykorzystywane do przygotowywania odświeżających i relaksujących kąpieli. Po ciężkim dniu łagodzą stres, natomiast przy bólach mięśni lub głowy pomagają pozbyć się nieprzyjemnych odczuć. Do przygotowania kąpieli najlepiej nadają się olejki lawendowe oraz eukaliptusowe. Lawenda działa uspokajająco, natomiast eukaliptus łagodzi stany zapalne. Dodatkową zaletą kąpieli w olejkach jest nawilżenie skóry, która dzięki rozszerzonym przez ciepłą wodę porom chłonie więcej składników odżywczych z olejków.
Silne paznokcie
Łamiące się paznokcie, nieładny koloryt i sucha, a nawet pękająca skóra dłoni to jedne z najbardziej typowych problemów, z którymi borykają się kobiety. Również w tym przypadku skuteczną pomocą okazuje się masło Shea, olejek rzepakowy oraz słonecznikowy, które mają właściwości odżywiające, zarówno dla skóry dłoni, jak i paznokci. Zabiegi z wykorzystaniem olejków są bardzo proste. Wystarczą 2 szklanki oleju rzepakowego, podgrzane – olej powinien być ciepły, ale nie gorący – do których na 10 minut wkłada się dłonie. Skóra będzie przyjemna w dotyku i wygładzona, a skórki wokół paznokci miękkie. Jest to bardzo dobry zabieg, jeżeli chce się przeprowadzić manicure.