10 sposobów wykorzystania w domu suszarki do włosów
10 sposobów wykorzystania w domu suszarki do włosów
Wiadomo, do czego służy suszarka do włosów. Ale każdemu chyba zdarzyło się wykorzystać ją w nietypowy sposób – potrzeba matką wynalazków. Ciepły i zimny nawiew, jaki możemy uzyskać dzięki suszarce, może się przydać do wielu różnych rzeczy. Wystarczy trochę kreatywności – i oczywiście dbałość o zasady bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy używamy sprzętu w sposób, którego producent nie przewidział.
Używając suszarki, należy zapewnić dostęp powietrza do silnika, w przeciwnym razie może się on zatrzeć i spalić. Grozi to wywołaniem pożaru w domu. Tak więc nie zostawiaj włączonej suszarki na przykład w bucie albo pod kołdrą.
Gdy usuwamy plamy z tapicerki
Podczas czyszczenia poplamionej tapicerki na mokro może się zdarzyć, że zamoczysz ją za bardzo. W takiej sytuacji trzeba natychmiast działać, ponieważ jeśli wilgoć dostanie się do wypełnienia poduch kanapy czy fotela, może je zniszczyć. W domowych warunkach nie tak łatwo będzie je wysuszyć i powstaną świetne warunki do rozwoju grzybów. Mebel zacznie zalatywać stęchlizną, a tego zapachu i jego przyczyny niełatwo będzie się pozbyć. Tak więc nie można dopuścić do zawilgocenia tapicerowanego mebla. Możemy temu zapobiec, używając suszarki do włosów. Nie nastawiaj jej jednak na najwyższą temperaturę i nie trzymaj wylotu zbyt blisko powierzchni mebla, zwłaszcza jeśli jest obity delikatną tkaniną.
Gdy wychodzimy z wizytą
Wybieramy się z wizytą i jesteśmy już gotowi, gdy właśnie coś upuściliśmy na koszulę, spodnie, elegancką bluzkę… Nie mamy już czasu, żeby szykować się od początku. A plama (szminka? tusz do rzęs? pasta do zębów? – jest wiele możliwości) jest doskonale widoczna. Trzeba działać. Spieramy plamę wilgotną szmatką, używając preparatu odpowiedniego dla danej plamy – na ogół wystarczy woda z dodatkiem mydła albo płynu do mycia naczyń. Na koniec przecieramy oczyszczone miejsce czystą wodą i suszymy suszarką do włosów. Kilka minut i problem został rozwiązany.
Gdy lustro w łazience zaparowało
Stop! Nie przecieraj go dłonią ani tym bardziej wilgotnym ręcznikiem, bo pozostaną brzydkie smugi. Skieruj na taflę lustra strumień ciepłego powietrza z suszarki. Teraz już możesz się przejrzeć. A na przyszłość można zabezpieczyć lustro przed parowaniem, na przykład przecierając je pianką do golenia i polerując suchą szmatką. Warto też zadbać o wentylację w łazience.
Gdy zimą nie możesz otworzyć samochodu
Zamarznięty zamek w drzwiach samochodu to niemiła sprawa, zwłaszcza jeśli odmrażacz właśnie ci się skończył. Uratuje cię suszarka do włosów – ciepły strumień powietrza rozpuści lód i będziesz mógł otworzyć drzwi. Suszarka pomoże ci również, kiedy samochód zimą nie chce odpalić. Jeśli nie masz suszarki na baterie, będzie ci potrzebny odpowiedni przedłużacz.
Gdy zimą zamarzają rury
Zamarzające zimą rury to duży problem. W rurze tworzy się korek lodowy, a ty masz suche krany. Obejrzyj instalację i znajdź miejsce, które nie jest dostatecznie ocieplone. Ciepłym powietrzem z suszarki rozpuścisz lód i woda znów popłynie. A przy pierwszej okazji zabezpiecz odpowiednio rury, by problem się nie powtórzył.
Gdy masz problem z odkurzaniem
Jest wiele przedmiotów, które trudno dokładnie odkurzyć, bo są albo niedostępne (ozdobny żyrandol wysoko pod sufitem), albo bogato zdobione. Trudno jest też oczyścić z kurzu i pyłu różne szczeliny, a trzeba to zrobić w momencie, gdy mamy zamiar je naprawić. Jeśli nie poradziliśmy sobie miotełką do kurzu, a odkurzacz mógłby coś uszkodzić, spróbujmy wydmuchnąć kurz za pomocą strumienia zimnego powietrza z suszarki. Świetnie nadaje się do czyszczenia wnętrza komputera.
Gdy chcesz szybko wysuszyć polakierowane paznokcie
Sprawdzonym sposobem utrwalenia lakieru na paznokciach jest zanurzenie ich w zimnej wodzie. Jeśli z jakichś powodów nie odpowiada ci to rozwiązanie, możesz wykorzystać suszarkę, oczywiście nastawioną na zimny nawiew. Nie można użyć gorącego powietrza – rozgrzany lakier zmatowieje, a poza tym mógłby spowodować oparzenia.
Gdy nie możesz zdjąć naklejki
Jeśli nie możesz zdjąć naklejki – ze słoika, z mebla, z szyby samochodu – podgrzej ją suszarką do włosów. Klej mocujący naklejkę stanie się plastyczny i będzie można ją bardzo łatwo zdjąć. Podobnie można postąpić z folią nalepioną na szybę.
Gdy dziecko pomalowało ścianę kredkami
Kredki świecowe są trwałe i plamy po nich trudno usunąć. Ale jest na to sposób. Podgrzej dzieło małego artysty suszarką do włosów i ścieraj roztapiające się ślady. Pamiętaj, by ścierać od brzegów do środka, bo rozmażesz plamę po całej ścianie.
Gdy wylał się wosk ze świecy
Wosk albo stearynę ze świeczki usuwamy najpierw mechanicznie, odrywając zastygnięty kawałek od podłoża. To, co pozostało, rozgrzewamy suszarką, a kiedy się rozpuści, przecieramy suchą szmatką.