Czym można zmyć makijaż?
Czym można zmyć makijaż?
Nakładanie makijażu to dla większości kobiet chleb powszedni. Nawet jeśli nie stosujemy na co dzień ciężkich podkładów, to jednak staramy się, aby nasze oczy były podkreślone, a niedoskonałości urody zakryte odpowiednim korektorem. Dzięki takim małym zabiegom nasza cera wygląda świeżo, młodo oraz promiennie. Niestety, niewiele Pań ma nawyk odpowiedniego zmywania makijażu – często robią to po prostu pod prysznicem, pozwalając, aby tusz, cienie oraz puder spływały po całej twarzy. To bardzo niezdrowe dla naszej cery, gdyż tak samo ważny jak make-up jest demakijaż, o którym zawsze powinnyśmy pamiętać, aby dać naszej skórze pooddychać. Poniżej znajdziesz wykaz dostępnych na rynku produktów do zmywania makijażu – wybierz ten, który będzie odpowiedni dla twojego typu cery.
Pamiętaj, aby wykonywać demakijaż do tzw. czystego wacika, czyli do momentu, kiedy na waciku nie będzie śladu żadnego kosmetyku.
Płyn micelarny
Płyn micelarny to bardzo uniwersalny kosmetyk, który będzie odpowiadał każdej kobiecie, zwłaszcza że na rynku kosmetycznym można zakupić naprawdę wiele jego rodzajów. Po pierwsze, sprawdzi się on u kobiet dojrzałych, gdyż tworzy się specjalne wersje płynu właśnie dla tak wymagającej cery. Po drugie, jest doskonały do cery tłustej oraz trądzikowej, gdyż jego delikatna formuła nie powoduje podrażnień, a jednocześnie jest lekka i nie zatyka porów. Po trzecie zaś, idealnie sprawdzi się dla kobiet o cerze suchej, wrażliwej lub alergicznej. Płyn micelarny doskonale rozpuszcza tłuszcze i właśnie dlatego jest tak bardzo polecany do demakijażu. Jego ceny są naprawdę różne i wahają się w zależności od marki, ale kupisz 200 ml buteleczkę płynu już za około 6 – 8 złotych. Trzeba przy tym zaznaczyć, iż jest on wydajny – jedna butelka starcza na około miesiąc codziennego stosowania.
Mleczko do demakijażu
Mleczko to drugi bardzo popularny produkt do zmywania makijażu. Jego zaletą jest to, iż świetnie nadaje się do cery wrażliwej oraz suchej, gdyż koi ją, nie doprowadza do podrażnień, a jednocześnie odpowiednio nawilża. Najczęściej mleczko ma lejącą się lub też kremową konsystencję, przez co można powiedzieć, że nakłada się je nieco trudniej niż płyn micelarny. Dodatkowo, mleczka do demakijażu raczej nie powinny być stosowane przez osoby z niedoskonałościami oraz tendencją do zatykania się porów – ten kosmetyk może okazać się za ciężki dla tego typu cery. Podobnie jak w przypadku płynów micelarnych, mleczka występują pod różnymi postaciami oraz z różnymi odżywczymi dodatkami i z pewnością każda kobieta wybierze odpowiedni preparat dla swojej skóry. Koszt mleczek zaczyna się od około 9 złotych.
Demakijaż oczu
Szczególną uwagę należy zwrócić na demakijaż oczu, gdyż to one są bardzo delikatne, łatwo je podrażnić i spowodować szczypanie czy zaczerwienia. Warto więc kupić osobny kosmetyk przeznaczony tylko do demakijażu oczu. Na rynku znajdziemy zarówno mleczka, jak i specjalne dwufazowe płyny. Ich koszt zaczyna się od około 7 złotych.
Chusteczki do demakijażu
Ostatnio popularne stały się chusteczki do demakijażu. To bardzo wygodny kosmetyk – nie potrzeba już wacików, można je zawsze nosić przy sobie w torebce. Należy jednak pamiętać, iż taki demakijaż powinniśmy przeprowadzać jedynie doraźnie, kiedy na przykład jesteśmy na urlopie i to jedyny środek do demakijażu, jaki posiadamy. Chusteczki bowiem, zwłaszcza te perfumowane, przyczyniają się do powstawania zaskórników, pryszczy, a także sam proces ich użycia nie jest higieniczny – rozmazujemy makijaż po całej twarzy. Narażone są także oczy oraz delikatna skóra wokół nich – musimy ją silnie pocierać, aby zmyć tusz oraz cienie.