Jak łatwo przyśpieszyć opalanie?
Jak łatwo przyśpieszyć opalanie?
Wystarczą pierwsze promienie ciepłego słońca, żeby wielbiciele opalania zaczęli wychodzić na dwór, układać się na trawnikach, przy zbiornikach wodnych, na balkonach, chcąc złapać odrobinę opalenizny. Dla wielu ładnie opalona skóra to priorytet na letni sezon, więc marzą o szybkim zbrązowieniu. Jeżeli marzysz o tym samym, zobacz, w jaki sposób przyśpieszyć pojawienie się opalenizny.
Bez kremu ani rusz
Wbrew zaskakująco popularnej opinii brak używania kremu z filtrem wcale nie wpływa pozytywnie na szybkość opalania się. Skóra staje się zaczerwieniona, jednak nie jest to opalenizna. Dodatkowo bez odpowiedniej ochrony może dojść do bolesnych poparzeń oraz pojawienia się wyprysków. Znacznie korzystniejsze jest używanie kremu nawet z niewielkim filtrem, który uchroni skórę oraz pomoże nadać jej ładny, równomierny kolor. Opalenizna będzie brązowa, a nie czerwona.
Wizyta w solarium
Zanim wystawi się ciało na działanie promieni słonecznych, dobrze jest pójść kilka razy do solarium na sesje trwające maksymalnie 5 minut. Przyzwyczai to ciało do ciepła, delikatnie opali, rozbudzi procesy zachodzące w skórze, które nie były tak intensywnie przeprowadzane zimą. Po takim przygotowaniu opalenizna na słońcu szybciej nabierze odpowiedniego kolorytu.
Marchewka i soki
Przyśpieszenie opalania można uzyskać również poprzez jedzenie większej ilości marchewek oraz picie soków marchewkowych, które zawierają beta-karoten. Jest on składnikiem, który pozwala na przyśpieszenie procesu opalania, jak również sam wpływa na lekką zmianę kolorytu skóry, która staje się ciemniejsza. Wystarczy już jedna porcja surówki marchewkowej dziennie albo jedna butelka soku z marchwi, żeby zauważyć efekty.Dobrze sprawdzają się także tabletki z beta-karotenem, jednak wtedy trzeba uważać, jeżeli jednocześnie chodzi się na solarium, ponieważ promieniowanie w solarium potęguje ich działanie.
Skóra i woda
Woda przyciąga promienie słoneczne, co pozwala na uzyskanie szybszej, lepszej opalenizny. Po wyjściu z wody – jeziora, morza, rzeki – nie należy wycierać się dokładnie ręcznikiem, ale pozostawić skórę do całkowitego wyschnięcia. Efekt zbrązowienia będzie widać już wieczorem tego samego dnia.
Opalanie i ruch
Chociaż na plaży widzi się zazwyczaj szereg ciał w strojach kąpielowych, wylegujących się jedno przy drugim, nie jest to najefektywniejszy sposób na opalanie. Znacznie lepiej sprawdza się opalanie w ruchu, dzięki któremu opala się znacznie większą część skóry, zakamarki ciała, np. pachwiny, które trudno opalić na leżąco. Dodatkowo opalenizna jest bardziej równomierna, a organizm aż tak mocno nie odczuwa słonecznego grzania.