Jak nawilżyć suche powietrze w domu?
Jak nawilżyć suche powietrze w domu?
Cierpisz na przesuszające się oraz piekące śluzówki oczu i nosa? Jest wiele kremów oraz kropli, które można w takim przypadku zastosować. Warto jednak zastanowić się, czym to jest spowodowane. Być może problem leży w zbyt suchym powietrzu znajdującym się w twoim domu. Podczas ogrzewania domu jesienią i zimą może dość do znacznego obniżenia wilgotności, co na pewno odbije się na twoim organizmie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak należy zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w domu bez użycia drogich nawilżaczy.
Aby stale kontrolować poziom wilgotności, zakup termometr wraz z higrometrem. Dzięki temu zawsze będziesz wiedział, kiedy należy podnieść jej poziom.
Nawilżacz na kaloryfery
Aby działalność twoich grzejników była przyjemniejsza, załóż na nie zbiorniczki z wodą. To bardzo tani i skuteczny sposób na walkę z suchym powietrzem. Wystarczy dolewać co jakiś czas wodę, bo przy wysokiej temperaturze grzejników potrafi ona błyskawicznie znikać. Nie martw się, takie zbiorniczki nie oszpecą twojego pokoju. Są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu na pewno uda ci się wybrać taki, który będzie pasował do wystroju.
Kwiaty
Dobrym sposobem na zbilansowanie wilgotności są kwiaty doniczkowe. Woda zawarta w ziemi będzie nie tylko odżywiać kwiaty, ale również zapewniać dostawy pary wodnej. Dobrze dobrane kwiaty będą też świetnym elementem dekoracyjnym, który ożywi twoje mieszkanie i sprawi, że będzie przytulniejsze.
Gotuj
Jeśli chcesz wyposażyć swoje mieszkanie w kłęby nawilżającej powietrze pary, to ugotuj coś smacznego! Najlepiej, jeśli będziesz coś dusić albo gotować na parze. Potrawa musi się składać w dużej mierze z wody, by ta podczas gotowania mogła zmienić swój stan. Tym samym nie dość, że nawilżysz mieszkanie, to przy okazji przygotujesz dla domowników pyszny obiad.
Zrób pranie
Zapewne uzbierało się tobie oraz twoim bliskim trochę brudnych ciuchów, prawda? Najwyższy czas je wyprać. Po wypraniu ubrań powieś je na suszarce rozłożonej w miejscu, w którym jest zbyt sucho. Ma to dwie zalety. Pierwsza jest taka, że nawilżysz pomieszczenie, a po drugie, suche, ciepłe powietrze znajdujące się w pomieszczeniu pozwoli twoim ubraniom szybciej wyschnąć. W przyrodzie nic nie ginie i dobrze jest wykorzystywać przeciwności, by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.
Weź kąpiel
Zamiast brać szybki prysznic, zrób sobie małe spa. Nalej wody do wanny, dosyp soli do kąpieli i ciesz się błogim relaksem. Ciepła woda przyjemnie cię rozluźni i nawilży skórę, ale i... mieszkanie. Łączysz przyjemne z pożytecznym. Po kąpieli nie wylewaj od razu wody, tylko poczekaj, aż odda trochę wilgoci powietrzu. Wylej ją dopiero wtedy, gdy stanie się chłodna.