Jak zamienić zwykły słoik w śnieżną kulę?
Jak zamienić zwykły słoik w śnieżną kulę?
Powoli zbliżają się święta. Do niedawna wyznacznikiem tego, że niedługo Boże Narodzenie, były reklamy Coca-Coli. Okazuje się, że nawet bez nich można poczuć magię Świąt. W sklepach można znaleźć wiele rzeczy, które sprawią, że ten okres w roku będzie jeszcze wspanialszy. Jednak cieszyć mogą nas nie tylko rzeczy, które zostały kupione. Jeżeli masz przed Świętami nieco więcej wolnego czasu, możesz się pokusić o własnoręczne zrobienie niektórych dekoracji. Oglądałaś amerykańskie filmy? Tam nieodłącznym elementem związanym z Bożym Narodzeniem są kule, wewnątrz których znajdują się jakieś zaśnieżone pejzaże. Bardzo często po potrząśnięciu nią rozpętywała się śnieżyca w jej wnętrzu. Widok piękny i aż chciałoby się mieć coś takiego u siebie w domu. Możemy pozwolić sobie na trochę pomysłowości i uproszczeń. I tak zamiast szklanej kuli użyjemy zwykłego słoika po przetworach. Wszystko po to, aby było prosto, przyjemnie i bardzo ładnie. A co dalej? Tego dowiesz się, czytając dalszą część.
Do przygotowania zaśnieżonej kuli będą ci potrzebne:
Mocowanie choinki
Po dokładnym umyciu słoika i zdrapaniu z niego wszelkich ewentualnych naklejek odłóż go na bok. Najlepiej do góry dnem, żeby kropelki wody mogły sobie obcieknąć. W tym czasie ty zajmiesz się nieco inną czynnością. Weź choinki, bałwanki czy wszelkie inne przedmioty, które przygotowałaś, i umieść je na zakrętce. Jeżeli będą pasować, możesz sięgnąć po klej. Jeżeli nie, to niestety musisz poszukać sobie czegoś innego. Po dopasowaniu odpowiedniej ozdoby przyklej ją do wnętrza zakrętki. Możesz ją lekko docisnąć – wtedy klej chwyci o wiele lepiej. Zanim klej całkowicie wyschnie, może trochę minąć, więc chwilowo pozostaw zakrętkę w spokoju.
Wypełnianie wodą destylowaną
Większość szklanych kul jest czymś wypełniona. To dzięki temu ich wnętrze może być niesamowite. Odwróć więc słoik i wlej do niego wodę destylowaną. Powinna wypełnić go do wysokości szyjki – tej części z zakrętką.
Gliceryna
Do wody dodaj nieco gliceryny w płynie. W ten sposób zagwarantujesz sobie dłuższy czas opadania brokatu. To jest ważne, gdyż ma to przecież być kula z prawdziwego zdarzenia.
Brokat
No i przyszedł czas na sam brokat. Najlepiej by było, gdybyś postarała się dostać srebrny albo biały, podobny nieco do śniegu, który ma imitować. To, jaką ilość drobinek wrzucisz do słoika, zależy wyłącznie od ciebie. Może być go dużo, średnio albo tylko trochę. Gdy dodasz go do wody, delikatnie zamieszaj słoikiem.
Zakręcanie słoika
Na koniec delikatnie umieść zakrętkę wraz z jej zawartością na słoiku. Potem zakręć ją bardzo mocno i postaw na niej słoik. W ten sposób dowiesz się, czy twoje dzieło przypadkiem nie przecieka. Jeżeli nie, możesz bez problemu potrząsnąć kulą i cieszyć się wirującymi w niej płatkami śniegu, powoli opadającymi na zimowy pejzaż. Jeśli coś ci się nie udało, niestety musisz znaleźć nową zakrętkę i najprawdopodobniej ozdobę, którą na nią położysz.