Jak zrobić bożonarodzeniowy słoik z pingwinem?
Jak zrobić bożonarodzeniowy słoik z pingwinem?
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – najbardziej magiczny okres w całym roku. To także czas wzmożonych wypieków. Nie chodzi mi wyłącznie o ogromną ilość ciast. Bardzo wiele osób lubuje się w wypiekaniu małych, świątecznych ciasteczek. Te zaś trafiają na choinkę jako naturalne ozdoby lub lądują w słoikach po to, by w odpowiedniej chwili trafić w ręce najmłodszych członków rodziny. Chociaż nie tylko – starsi także lubią łakocie. Skupmy się jednak na samych pojemnikach, które niekoniecznie muszą być zwykłe i ponure albo specjalnie kupione w sklepie. Po co tracić czas na poszukiwania, a potem pieniądze, skoro można osiągnąć równie ciekawy efekt mniejszym kosztem? Chcesz wiedzieć jak? Ozdób słoiki motywem świątecznego pingwina. Taki rozkoszny zwierzak z pewnością przypadnie do gustu osobom, które otrzymają od ciebie słodkości. Oprócz tego będzie bardzo ładnie prezentować się na półce w kuchni. Poza tym zrobienie takiej dekoracji ani trochę nie jest trudne. Przekonaj się o tym sama. Poniżej znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, które ułatwią ci zdobienie słoików.
Do przygotowania ozdobnego pojemnika będą ci potrzebne:
Szablon
Jeżeli jesteś pewna swoich zdolności plastycznych, nie musisz zawracać sobie głowy tym krokiem, po prostu go pomiń. Jednak wszyscy ci, którzy wiedzą, że nie są dalekimi krewnymi mistrzów pędzla, powinni z niego skorzystać. Zdjęcie dołączone do tego kroku może zostać użyte jako szablon. Wystarczy tylko je powiększyć i wydrukować. Potem przytnij je tak, by zmieściło się we wnętrzu słoika. Na koniec przyklej ilustrację za pomocą taśmy klejącej.
Wypełnianie białych części ciała pingwina
Weź niewielką ilość białej farby i rozcieńcz ją przy użyciu wody. Chwyć słoik ręką, która nie jest dominująca i przechyl go do poziomu. Bazując na szablonie pomaluj farbą części ciała pingwina, która mają być białe. Maluj bardzo uważnie, nie możesz zamalować tą farbą dzioba. Jak wszyscy dobrze wiemy nie jest tej barwy, a później bardzo trudno byłoby go zamalować na właściwy kolor.
Malowanie
Niewielką ilość zielonej farby rozcieńcz tak, by swoją konsystencją przypominała atrament. Następnie zamocz w niej cienki pędzelek i pomaluj w ten sposób drzewa. W ten sam sposób rozrób żółtą farbę, którą pomalujesz dziób i stopy, a także czerwoną do pomalowania pasków na kapeluszu oraz czarną do pomalowania całego ciała pingwina. Pozostaw słoik do całkowitego wyschnięcia. Pamiętaj, że nadal musi znajdować się w pozycji poziomej. Jeżeli po wyschnięciu farba będzie przejrzysta, koniecznie musisz jeszcze raz pomalować pingwina i drzewa.
Malowanie małych, białych elementów
Po umyciu nałóż końcówkę na buteleczkę z białą farbą. Będziesz jej używać do malowania śniegu na gałązkach choinek, tego pod łyżwami oraz białego puchu, który znajduje się za pingwinem i ciągnie się przez całą długość słoika. Dzięki tej końcówce uda ci się również namalować baranka wokół czapki, poprzeczne paski między kolejnymi czerwonymi, a także pompon. Możesz również użyć jej do namalowania płatków śniegu w górnej części słoika.
Utrwalanie farb
W procesie utrwalania farbek postępuj zgodnie z instrukcją ich producenta. Dowiesz się z niej, jak suszyć, wypalać czy dbać o emalię. Nie zapomnij o tym, by przed wypiekaniem farby usunąć gumę z weka. W przeciwnym wypadku się stopi, a ty zafundujesz sobie okropny zapach w całym mieszkaniu.