Opalanie w solarium – jak przygotować skórę?
Opalanie w solarium – jak przygotować skórę?
Solarium to popularny sposób na osiągnięcie lepszego kolorytu skóry. Zastępuje słońce w miesiącach zimowych oraz przygotowuje skórę do naturalnego opalania. Nie wolno jednak przesadzać z ilością czasu spędzanego w solarium ani przychodzić bez wcześniejszego przygotowania ciała do sztucznego opalania.
Złuszczanie naskórka
Na tydzień przed wybraniem się do solarium niezbędne jest wykonywanie – codziennie – peelingu całego ciała. Złuszcza on martwy naskórek, oczyszcza zatkane pory, sprawia, że ciało jest lepiej oczyszczone i nie przesusza się. Najlepiej wykonywać peeling w czasie codziennej, wieczornej toalety, a zaraz po nim należy wetrzeć w skórę balsam albo olejek. Zapewni to skórze prawidłowe nawilżenie.
Oczyszczenie skóry
Przed udaniem się do solarium trzeba oczyścić skórę z makijażu, olejków, kremów. Powinna być czysta i sucha, nie blokowana przez żadne specyfiki, w tym brązujące. Takimi balsamami można potem poprawiać koloryt, lecz nie należy stosować ich przed rozpoczęciem opalania.
Odpowiednie ubranie
Wybierając się do solarium, nie trzeba się również stroić, zwłaszcza jeżeli jest to pierwszy raz w takim miejscu. Najlepiej założyć luźne, ciemne ubranie i wygodne buty, mogą być bez palców. Dzięki temu uniknie się rozmazania opalenizny, co mogłoby się przytrafić po założeniu dopasowanych ciuchów.
Czas opalania
Więcej nie oznacza lepiej. Przynajmniej nie w przypadku korzystania z solarium. Jeśli jest to któraś z kolei wizyta, można pozwolić sobie na czas dłuższy niż 1 minuta, jednak gdy jest to pierwszy raz, lepiej nie ryzykować.Najlepiej porozmawiać z personelem o możliwościach i zaznaczyć, jaki efekt chce się uzyskać po wizycie. Kolor skóry przypominając marchewkę nie będzie ładną ozdobą.
Po opalaniu
Istotne jest przestrzeganie zaleceń „po opalaniu”. Przede wszystkim trzeba zrezygnować z wcierania w skórę balsamów i kremów, które zawierają olej. Przez nie mogą powstać na skórze smugi, które sprawią, że skóra będzie wyglądała jak po nieumiejętnie rozsmarowanym samoopalaczu. Warto zapytać obsługę solarium, jakie kosmetyki polecają.
Dbanie o opaleniznę
Podobnie jak w przypadku naturalnej opalenizny, tak i o opaleniznę po solarium należy dbać. Oznacza to że przez 4 dni po opaleniu nie wolno złuszczać naskórka. Dopiero po tym czasie można pozwolić sobie na delikatny peeling. Dodatkowo, żeby dłużej utrzymać kolor, warto korzystać z dobrych kremów brązujących i samoopalaczy.