Urządzanie białego wnętrza – wskazówki i rady
Urządzanie białego wnętrza – wskazówki i rady
W naszych mieszkaniach oraz domach rzadko kiedy decydujemy się na białe wnętrza. Być może dzieje się tak z powodu klimatu panującego w naszym kraju – przez zdecydowaną większość roku temperatury nie są wystarczająco wysokie, abyśmy nie musieli rozgrzewać się dekoratorskimi trikami. Warto jednak pamiętać, że w zimnej Skandynawii w pomieszczeniach panuje biel, a jednak nie powiedzielibyśmy o tych domach i mieszkaniach, że są zimne – wszak wyglądają bardzo przytulnie. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak urządzić piękne oraz ciepłe wnętrze na biało.
Biała sypialnia
Zacznijmy od sypialni, czyli tego miejsca w każdym domu, które zdecydowanie powinno być przyjazne i gorące. Sypialnia na biało to sypialnia z białym łóżkiem, białą pościelą, białymi meblami i w większości białymi dodatkami. Jednakże są pewne elementy dekoracyjne, które mogą ocieplić to chłodne, wydawałoby się, wnętrze. Po pierwsze, sama podłoga nie musi być biała, mogą być na niej drewniane panele w różnych odcieniach, przykryte jedynie małym białym dywanikiem. Po drugie, warto zadbać o dekoracyjne poduszki. Nie muszą mieć one bardzo kontrastowego koloru, wręcz przeciwnie. Wystarczy jakiś kwiatowy wzór lub też pastelowa barwa, na przykład jasny różowy albo jasny błękit. Po trzecie zaś, ściana za łóżkiem. Nigdy nie powinniśmy zostawiać jej całkiem pustej, bo to właśnie tutaj mamy największe pole do popisu. Można zastosować tam wzorzystą tapetę (albo nawet białą tapetę z równie białymi wypukłościami w postaci esów-floresów) albo piękny obraz z pastelowym widokiem morza. Wszystkie te elementy z pewnością ocieplą twoją sypialnię.
Biała kuchnia
Bardzo łatwo jest zrobić białą kuchnię w wersji nowoczesnej – wystarczą połyskujące szafki oraz dodatki w postaci czerni. Nieco trudniej będzie wprowadzić do białej kuchni ciepły nastrój, ale jest to możliwe. Wystarczy wprowadzić do kuchni nieco drewna w postaci drewnianych blatów, drewnianego stołu oraz krzeseł. Jeśli masz małą kuchnię, to możesz zastosować w niej blat z krzesłami barowymi zamiast tradycyjnego stołu. Kolejną rzeczą, która rozjaśni i ociepli białą kuchnię, będą dodatki w postaci świeżych kwiatów. Wybierz te, które lubisz najbardziej, grunt by były one kolorowe, na przykład tulipany. Dodatkowo, warto kupić ładną paterę albo ozdobną miskę, w której wyłożysz owoce, chociażby cytrusy albo czerwone jabłka. Jeśli zaś chcesz wprowadzić jeszcze więcej życia oraz koloru do swojej kuchni, zastosuj w niej odznaczające się kafelki. Nie muszą być one kontrastowe, spokojnie mogą być białe, ale niech przypominają ceglany wzór.
Biały salon
I w końcu, biały salon – rzecz najważniejsza, bo reprezentacyjna. To właśnie w salonie czy w pokoju dziennym przyjmujesz gości oraz spędzasz czas na co dzień z książką lub przed telewizorem. Biały salon to białe meble, biały dywan, białe zasłony. Jednakże i w tym przypadku całość ocieplą nam starannie dobrane dodatki. Po pierwsze, powinnaś dużo uwagi skupić na dekoracji stolika kawowego. W żadnym wypadku nie powinien on zostać pusty. Aby rozjaśnić wnętrze, postaw na nim wazon z kwiatami, połóż ulubione magazyny oraz tacę z filiżankami czy kubkami – stwórz domową atmosferę. Po drugie, koc. Koce odgrywają bardzo ważną rolę w takich chłodnych, białych pomieszczeniach. Wystarczy na niego spojrzeć, aby poczuć się lepiej. Koc powinien być dość jasny, ale nie musi być biały. Odcienie szarości czy brudnego błękitu również się sprawdzą. Przewieś go przez kanapę. Po trzecie, w takim wnętrzu nie możesz zapomnieć o świeczkach. Są one absolutną podstawą w rozjaśnianiu. Wystarczą dwa zestawy trzech świeczek o różniej wielkości – jedna na półce przy fotelach, druga na parapecie, aby pomieszczenie stało się przytulne w odbiorze. Nie zapomnij także, że możesz się bawić aranżacją wnętrz i postawić tylko na jeden, ale za to bardzo wyrazisty dodatek. Zamiast kupować całego białego wypoczynku, postaw na jeden kolorowy fotel. To sprawi, że twój dzienny pokój będzie wyjątkowy.