Proste zasady optycznego pomniejszania nosa
Proste zasady optycznego pomniejszania nosa
Nie da się ukryć, że nie zawsze nos jest idealny i jego posiadaczka jest z niego zadowolona. Bywa, że jest za duży i nie wygląda tak, jak byś tego chciała. W skrajnych przypadkach myśli się nawet o operacji plastycznej problematycznego miejsca, jednak nie zawsze jest to jedyne rozwiązanie. Kształt oraz wielkość nosa można ukryć poprzez odpowiednie zastosowanie kosmetyków do makijażu. Wymaga to trochę pracy, ale daje oczekiwane rezultaty.
Odchudzanie nosa
W przypadku dużego nosa, który dominuje w szczupłej twarzy, można zastosować jego „odchudzanie”. Można to osiągnąć poprzez narysowanie na linii nosa prostej kreski. Należy wykonać ją podkładem, który jest jaśniejszy niż kolor skóry, dzięki czemu osiągnie się efekt wyszczuplenia nosa. Podkład powinien być jaśniejszy jedynie o jeden ton.
Maskowanie szerokiego nosa
Szeroki nos, który wydaje się dominować nad policzkami, również może zostać skutecznie zamaskowany przy użyciu kosmetyków. Do pomniejszenia szerokiego nosa należy użyć podkładu nieco ciemniejszego niż kolor skóry i zrobić nim podłużne linie po zewnętrznych stronach nosa. Linie nie powinny być niedbałe i przypadkowe, lecz równe, precyzyjne, a przede wszystkim ciągnące się od brwi aż po koniuszek nosa. Bardzo delikatnie należy je rozetrzeć, nadając problematycznej części ciała smukłego wyglądu.
Skracanie nosa
Długi nos nie dla każdego jest powodem do dumy i niektórzy uważają, że nie wygląda dobrze i tym samym chcą go zmniejszyć. Ułatwi to podkład o jeden ton ciemniejszy od posiadanej skóry. Wystarczy nanieść na czubek nosa ciemny podkład i delikatnie rozetrzeć go palcem, żeby nie wyglądał sztucznie i cieszyć się lekko zmniejszonym nosem.
Porady praktyczne
Podkład nanoszony na nos powinien być nanoszony albo pędzelkiem ułatwiającym precyzyjne linie albo być podkładem w pisaku lub kremie. Trzeba jednak pamiętać, że kremowe podkłady mają nieco gęstszą konsystencję, dlatego nie można przesadzić z ich ilością, aby cała twarz nie wyglądała sztucznie. Po wykonaniu linii i śladów podkładem koniecznie należy je rozetrzeć, żeby podkłady – jaśniejszy i ciemniejszy – dobrze się połączyły.