Co o charakterze mówi styl pisania?
Co o charakterze mówi styl pisania?
Każdy ma własny charakter pisma, który przez lata pisania zmienia się lekko, modyfikuje, szlifuje, jednak podstawowe cechy są cały czas takie same. Są to charakterystyczne elementy, które pozwalają na określenie osobowości osoby piszącej. Nie trzeba specjalnie korzystać z usług grafologa, żeby dowiedzieć się, co mówi o nas styl pisania. Można zerknąć do poniższego artykułu i sprawdzić, czy pismo zgadza się z charakterem.
Rodzaje pisma
Jedną z podstawowych rzeczy, na jakie patrzy się podczas określania charakteru przez pismo, jest jego rodzaj.Pismo pochylone w prawo często wiązane jest z komunikatywnością oraz uczuciowością przy jednoczesnych tendencjach do zmieniania zdania oraz upodobań. Gdy pismo jest wyjątkowo mocno pochylone w prawą stronę, może wskazywać na przywódcze cechy.Pismo przechylone w lewo może świadczyć o indywidualizmie, odcinaniu się od otoczenia i powszechnych opinii. Bardzo mocne nachylenie może sugerować chęć wymądrzania się oraz podkreślania swojej inności.Pismo mieszane sugeruje niezdecydowanie i chwiejność charakteru, z kolei proste mówi o stabilności i życiu w zgodzie z obowiązującymi zasadami.
Rozmiar pisma
Pismo poszczególnych osób różni się między sobą również wielkością. Duże litery, zajmujące sporą część kartki, związane są z osobami, które są dynamiczne i otwarte na innych oraz na nowe sytuacje. Z kolei niewielkie pismo, które z powodzeniem mieści się w jednej linijce, można przypisać do osób nieśmiałych, skromnych, nie przepadających za zmianami. Można również zaobserwować mieszane pismo, jedne litery są większe, inne mniejsze, co bywa powiązane z tzw. artystyczną, niespokojną duszą.
Odstępy między słowami
Nie bez znaczenia są również odstępy pomiędzy poszczególnymi słowami. Jeżeli są niewielkie, mogą świadczyć o przyjaznym nastawieniu do otoczenia i znajdujących się wokół osób. Chętnie pomagają, doradzają i nie odwracają się od problemów innych. Inaczej wygląda to w przypadku osób zostawiających duże odstępy pomiędzy słowami. Wydaje się, że sugeruje to otwartość, lecz jest zupełnie inaczej. Osoby takie są bardziej zamknięte na innych i cenią sobie samotność oraz domowe zacisze.
Kropka nad „i”
Chociaż liter jest wiele, najwięcej mówi o charakterze kropka, stawiana nad literą „i”. Jej stawianie związane jest z wyobraźnią oraz emocjami danej osoby.Kropka postawiona z prawej strony litery związana jest z osobami niecierpliwymi w działaniu, nerwowymi.Kropka okrągła dotyczy osób uzdolnionych artystycznie, które wolą skupiać się na sobie niż na innych.Postawienie kropki wysoko w górze świadczy o bardzo bujnej wyobraźni, natomiast całkowity brak kropki mówi przede wszystkim o wewnętrznym nieuporządkowaniu.
O czym mówi podpis?
Niezwykle ważny przy określaniu charakteru jest podpis. Według specjalistów mówi on o cechach, które chciałaby posiadać dana osoba. Jeżeli podpis jest bardzo duży lub podkreślony, może oznaczać, że jego właściciel chciałby być ważniejszy, niż jest. Natomiast mały podpis albo rozpoczęcie go od nazwiska sugeruje bagatelizowanie swoich potrzeb i uznawanie siebie samego za nieśmiałego i mniej wartościowego.