Advertising
Zakumaj.pl

Czy można zaoszczędzić na kosztach leczenia?

Opiekun artykułu: nasty
Czy można zaoszczędzić na kosztach leczenia?

Czy można zaoszczędzić na kosztach leczenia?

Choć oszczędzanie to bardzo dobry nawyk, gdyż prowadzi do bogacenia się, to jednak nie na wszystkim można i da się oszczędzić. Powszechnie przyjęło się, że zdrowie to właśnie taka wartość, ma którą nie powinniśmy żałować grosza. Jednak nie zawsze stać nas na wszystkie lekarstwa, badania, zabiegi… Co wtedy robić? Czy naprawdę nie ma żadnej szansy, aby trochę zaoszczędzić na kosztach leczenia? Przekonaj się sam!

Advertising
Advertising
Wskazówki:

Pamiętaj, że oszczędzanie na leczeniu powinno być przede wszystkim racjonalne. Nie odkładaj leczenia, wykupowania leków czy wykonania jakichś zabiegów. Nie ma nic ważniejszego od zdrowia.

  • Profilaktyka

    Profilaktyka

    Najważniejszym krokiem, który powinieneś podjąć, jest profilaktyka. Jeśli będziesz o siebie odpowiednio dbał, słuchał rad lekarzy i dietetyków, to na pewno twoja kondycja zdrowotna będzie dużo lepsza, a ty sam nie będziesz wymagał drogiego leczenia. Co powinieneś zrobić? Jest z całą pewnością kilka takich rzeczy, które pomogą ci w tym, by utrzymać dobrą kondycję psychiczną oraz fizyczną, a co za tym idzie, zaoszczędzić na lekarstwach i wizytach u lekarza. Oto one:
    * zrezygnuj z używek (papierosów, kawy, alkoholu),
    * ruszaj się codziennie (spacer, nordic walking, pływanie, taniec),
    * zrezygnuj ze słodyczy i słonych przekąsek,
    * nie jedz smażonych potraw,
    * jedz więcej warzyw oraz owoców.

  • Nie ma miejsc? Spróbuj gdzie indziej

    Niestety, wielu z nas często zmaga się z tym, że w specjalistycznych poradniach nie ma miejsc lub oczekiwanie na wizytę to kilka miesięcy, podczas gdy nasz zdrowotny problem jest dosłownie palący. Wówczas po prostu rejestrujemy się do prywatnej kliniki, płacąc często bajońskie sumy. Pamiętaj jednak, że do specjalisty, na przykład do dermatologa czy ortopedy, możesz iść w innym miasteczku. Spróbuj dowiedzieć się, czy na przykład w poradni oddalonej o 20 – 30 kilometrów nie ma szybkich wizyt na NFZ. Koszty dojazdu będą z pewnością mniejsze niż koszt wizyty w prywatnym gabinecie.

  • Odpowiedniki

    Odpowiedniki

    Jeśli lekarz zapisał ci leki, nie kupuj ich bez zastanowienia. Rzecz jasna, nie wyrzucaj recepty i nie ignoruj zaleceń lekarza, ale kiedy pójdziesz do apteki, zapytaj zaufanego farmaceuty o odpowiedniki zapisanych leków. Być może okaże się, że większość z nich możesz kupić o wiele taniej. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości, zapytaj o wszystko farmaceutę.

  • Inna apteka

    Można nie tylko zamienić lek na jego odpowiednik, ale także wybrać inną aptekę. Dlaczego warto o tym pomyśleć? Choćby dlatego, że koszt opakowania leku może się różnić znacząco pomiędzy dwoma aptekami. Sprawdź, gdzie w twoim mieście jest najtańszy punkt sprzedaży.

Popularne tagi
  • tańsze leki
  • leczenie
  • oszczędzanie na leczeniu
  • finanse osobiste
  • oszczędzanie
  • zdrowie
Advertising
Advertising
Advertising
Zobacz również
    Advertising
    Zobacz również