Jak pozbyć się brzuszka na wiosnę?
Jak pozbyć się brzuszka na wiosnę?
Nadeszła wiosna. Przeglądamy się w lustrze i okazuje się, że zimą co nieco nam przybyło. Trzeba popracować nad swoją sylwetką – jeśli chcemy ładnie zaprezentować się w zwiewnych letnich sukienkach albo w bikini, trzeba koniecznie pozbyć się brzuszka. Dzięki motywacji i systematyczności na pewno się uda.
Pierwszy krok – oczyszczanie organizmu
Zacząć należy od detoksu. Organizm nagromadził sporo toksyn, zwłaszcza że zimą chętnie sięgaliśmy po niezbyt zdrowe, kaloryczne jedzenie. Zakwasza ono nasze ciało i powoduje zatrzymywanie wody. Dlatego oczyszczenie jest konieczne. Inny problem to zimowa dieta, w której brakowało świeżych warzyw i owoców. Skutkiem tego jest niedobór nie tylko witamin czy minerałów, ale także błonnika. Błonnik jest konieczny, by usuwać toksyny z organizmu i by w jelitach nie gromadziły się złogi. Dlatego tak ważne jest oczyszczenie organizmu na wiosnę.
Drugi krok – dietetyczna rewolucja
Wiosna to świetny moment, by zmodyfikować swoje nawyki żywieniowe. Pojawia się coraz więcej świeżych warzyw i owoców, którymi można zastąpić ciężkostrawne potrawy. Wprowadzenie do menu sałatek i surówek w miejsce produktów smażonych czy potraw mącznych na pewno spowoduje spadek wagi, a zatem pozbędziemy się też fałdek na brzuchu.
Trzeci krok – odpowiednie nawodnienie
Trzeba nie tylko jeść właściwe produkty, ale także sięgać po zdrowe napoje. Warto wypić rano szklankę wody z cytryną albo filiżankę zielonej herbaty, pomaga to w oczyszczaniu organizmu i działa odchudzająco. W ciągu dnia należy pić dużo wody. Nie trzeba się obawiać, że pozostanie ona w organizmie. Jeżeli jesteśmy zdrowi, do tego nie dojdzie, oczywiście pod warunkiem, że nie nadużywamy soli. Natomiast niedobór wody powoduje odwodnienie i paradoksalnie jest przyczyną jej zatrzymywania, gdyż organizm zaczyna gromadzić zapasy na czarną godzinę, co tylko pogłębia problem.
Jak pozbyć się nadmiaru wody?
Woda zatrzymana w organizmie powoduje, że ważymy za dużo, czasem stanowi nawet większy problem niż tkanka tłuszczowa. Jest natomiast dość trudno się jej pozbyć. Aby usunąć nadmiar wody z organizmu, trzeba go przede wszystkim oczyścić z toksyn, gdyż rozpuszczają się one w wodzie i dlatego została ona zatrzymana. W czasie detoksu należy doprowadzić pH organizmu do równowagi, gdyż jeśli jest on za bardzo zakwaszony, również zatrzymuje wodę. Ponieważ większość produktów, które spożywamy, przyczynia się do zakwaszenia naszego ciała, warto nieco zmienić dietę, wprowadzając produkty zasadotwórcze (na przykład kaszę jaglaną). Należy także w miarę możliwości unikać stresu i niedoborów snu, używek (kawa, alkohol), żywności przetworzonej i słodyczy.
Ćwiczenia są konieczne
Brzuszek, którego mamy zamiar się pozbyć, jest nie tylko efektem nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w tym właśnie miejscu, ale także zwiotczenia mięśni. Dlatego aktywność fizyczna jest bardzo wskazana. Spalanie tłuszczu obejmuje oczywiście całe ciało, dlatego konieczna jest cierpliwość. Można podejmować różnego typu formy aktywności, od pływania czy jazdy na rowerze po nordic walking i bieganie. Ćwiczenia na stepperze czy z ciężarkami będą równie skuteczne jak wiele innych, chociażby tradycyjne „nożyce” , „brzuszki” i „rowerek”. Wzmocnienie i ujędrnienie mięśni brzucha umożliwia pilates, niektóre z ćwiczeń uruchamiają głęboko położone i rzadko używane mięśnie, co ma pozytywny wpływ na naszą sylwetkę.