Jak przygotować okłady z kapusty?
Jak przygotować okłady z kapusty?
Medycyna naturalna bywa bardzo przydatna. Nie wszyscy uważają, że jest korzystna, jednak nie da się ukryć, że leczenie urazów, stanów zapalnych lub różnego rodzaju dolegliwości bólowych przy pomocy roślin potrafi być skuteczne. Wiedzą to przede wszystkim młode matki, które karmią dziecko piersią i odczuwają z tego powodu pewien dyskomfort. Częste karmienie może spowodować obrzęki sutków oraz bóle piersi, z którymi dobrze radzą sobie okłady z kapusty.
Dobra kapusta
Przed zrobieniem okładu z kapusty należy odpowiednio przygotować warzywo. Najlepsza jest kapusta biała, która ma kształtne liście, wygodne do przykładania ich do piersi. Wybrane warzywo powinno być zdrowe, w ładnym kolorze oraz soczysta. Należy oderwać z niego 2 dorodne liście. Z nich oderwać lub odciąć ogonki.
Przygotowanie kapusty
Poza kapustą niezbędny jest tłuczek do mięsa lub przynajmniej mocna łyżka. Liście należy ułożyć na desce do krojenia albo na blacie kuchennego stołu i uderzać tłuczkiem w środek każdego listka po jego wewnętrznej stronie. Należy robić to dość mocno, miarowo, jednak nie tak, aby doprowadzić do podziurawienia warzywa. Ma to jedynie doprowadzić do pojawienia się soku na liściach.Liście są gotowe do użycia już po pojawieniu się soku, jednak można włożyć je na 10 minut do lodówki dla poprawy efektu.
Wykonywanie okładów
Po przygotowaniu kapusty można przyłożyć go do bolącego miejsca. Najpopularniejszym zastosowaniem liści kapusty jest nakładanie ich na piersi, które ropieją, bolą lub są obrzęknięte. W znaczący sposób pozwala to w ich powrocie do zdrowia i pozbycia się dyskomfortu. Liście można mieć na ciele, dopóki sok całkiem nie wyschnie. W przypadku używania ich na piersi można wsadzić je do stanika i chodzić w takim opatrunku.Tak samo dobrze kapusta leczy również obrzęki innych części ciała, zwłaszcza stawów, które są podatne na urazy.
Opatrunek z kapustą
Gdy kapusta znajdzie się już na odpowiednim, obolałym miejscu, należy przytrzymać ją, a następnie owinąć bandażem. Musi być on zawiązany wygodnie, tak aby nie uciskał, ale jednocześnie przytrzymywał kapustę w odpowiednim miejscu.Dzięki temu strona z sokiem przylega do ciała, nie zsuwa się i może leczyć. Kapustę można z powodzeniem zostawić na obolałym miejscu przez całą noc. Po zdjęciu bandaża i kapusty widać będzie oczekiwane rezultaty.