Skuteczne sposoby na nieświeży oddech
Skuteczne sposoby na nieświeży oddech
Nieświeży oddech może być przyczyną dyskomfortu i pojawienia się kompleksów w kontaktach z innymi. Jego przyczyny mogą być różne, od niewłaściwej diety po problemy z zębami i układem pokarmowym. Jeśli jednak zdrowie nie doskwiera, a nieświeży oddech wywołany jest zjedzonym wcześniej pokarmem, wówczas warto zastosować kilka sprawdzonych sposobów, które sprawią, że otwieranie ust nie będzie wiązało się ze zdenerwowaniem, że unosi się z nich nieprzyjemna woń.
Dobroczynna pietruszka
Nie wszyscy są wielbicielami pietruszki, zwłaszcza jej zielonej części. Jednak w przypadku walki z nieświeżym oddechem lub po zjedzeniu cebuli albo czosnku warto wykorzystać jej odświeżające właściwości. Do usuwania nieprzyjemnego zapachu wystarczy żucie zielonych listków pietruszki – wystarczą 3 lub 4 listki – przed posiłkiem, w skład którego wchodzą mocno pachnące produkty lub po nim. Jest to bardzo dobry sposób, jeżeli po posiłku planuje się jeszcze wyjść na towarzyskie spotkanie i istnieje obawa, że pasta do zębów oraz guma do żucia nie zniwelują całkowicie silnego aromatu.
Przydatna lucerna
Lucerna jest znana w medycynie ludowej i często w niej wykorzystywana, jednak na co dzień zapomina się o jej cennych właściwościach. Przydają się one przede wszystkim do odświeżania brzydko pachnącego oddechu. Jeżeli jest to problemem, na który nie pomagają inne środki, wtedy można sięgnąć po sok z lucerny. Nie trzeba robić go samodzielnie, ponieważ jest łatwo dostępny w sklepach ze zdrową żywnością. Wystarczy jedynie pić 2 łyżki soku z lucerny dziennie, najlepiej jedną o poranku, a drugą wieczorem. Dzięki temu przez cały wieczór oddech będzie neutralny i świeży.
Niezbędne zioła
Zalety ziół bywają wykorzystywane do różnych kuracji zdrowotnych oraz upiększających. Mogą więc zadziałać również w przypadku nieświeżego oddechu. Najlepiej nadaje się do tego mięta, zarówno jako napar, jak i olejek miętowy. W przypadku stosowania olejku miętowego wystarczy nanieść na język 3 krople i cieszyć się miętowym odświeżeniem. Napar ma działanie bardziej długofalowe. Przygotowuje się go z 2 łyżeczek mięty i 1 łyżeczki szałwii. Ziołową mieszankę zalewa się gorącą wodą, a następnie popija po pół szklanki cztery razy dziennie.
Usuwanie bakterii
Za nieświeży oddech, poza mocno pachnącym jedzeniem, odpowiedzialne są bakterie, które znajdują się w jamie ustnej, na języku, na zębach. Pozbycie się ich sprawia, że oddech nabiera większej świeżości i przestaje stanowić powód do kompleksów. Można poradzić sobie z nimi przy pomocy płukanek. Jedna z nich wymaga wymieszania 1 łyżeczki soli kuchennej i 1 łyżeczki sody oczyszczonej w 1 szklance wody. Płukanka taka ma właściwości antybakteryjne. Drugi sposób to wymieszanie 1/2 szklanki wody z 1/2 szklanki wody utlenionej. Zawarty w niej nadtlenek wodoru skutecznie radzi sobie z bakteriami i przywraca komfort oddechowy w jamie ustnej.