Skuteczne sposoby na złuszczenie skóry
Skuteczne sposoby na złuszczenie skóry
Dlaczego warto wykonywać różnego rodzaju zabiegi złuszczające naszą skórę? Ponieważ za ich pomocą skutecznie usuwamy martwe warstwy naskórka, dzięki czemu nasza twarz staje się gładsza i bardziej promienieje naturalnym blaskiem, ma lepszy koloryt. Nie tylko o twarz w tym wypadku jednak chodzi. Nie zapominajmy także o pozostałych partiach ciała. Zadbane ciało to przede wszystkim gładka i przyjemnie miękka w dotyku skóra. A taki właśnie efekt przyniosą Ci zarówno kupione w drogerii, jak i wykonane samodzielnie peelingi złuszczające, które powinnaś wykonywać regularnie. Przeczytaj porady zawarte w poniższym artykule, a dowiesz się, jak dbać o ciało, aby było ono jedwabiście gładkie.
Od czego powinnaś zacząć?
Jak się odpowiednio przygotować do złuszczania skóry? Od czego powinniśmy zacząć? Najpierw, jeszcze zanim wejdziesz pod prysznic, natrzyj całe ciało gąbką, aby pobudzić krążenie i usunąć pierwsze warstwy martwego naskórka. Pamiętaj, aby złuszczanie i masaże zaczynać od stóp i kierować się ku górnym partiom ciała. Następnie wejdź pod prysznic i opłucz ciało wodą. Pamiętaj, że skóra podrażniona poparzeniami nie powinna być absolutnie złuszczana! Skup się najpierw na stopach – pumeksem zetrzyj zrogowaciały naskórek z pięt. Jeśli jest to wyjątkowo trudne do wykonania, najpierw wymocz dokładnie stopy w wodzie z dodatkiem oliwy.
Oczyszczamy ciało!
Następnie nałóż na gąbkę lub rękawicę do masażu swój ulubiony środek peelingujący. Warto wybrać kosmetyk, który w swoim składzie zawiera sól morską, minerały morskie czy jakiekolwiek drobnoziarniste składniki: zmielone orzechy, migdały, cukier, kawę. Wcieraj substancję w ciało, wykonując przy tym okrężne ruchy. Uważaj przy delikatnych partiach ciała, jak np. okolice bikini – tam skóra jest najcieńsza. W miejscach trudno dostępnych użyj specjalnej szczotki, aby móc wykonać peeling. Dzięki niej np. zrobisz masaż skóry na plecach. Niezwykle delikatnie i umiejętnie należy wykonać peeling na twarzy. Omijaj skórę wokół oczu i ust, a szczególnie skup się na czole, brodzie i nosie. To miejsca najbardziej narażone na występowanie zanieczyszczeń. Na koniec zadbaj o dłonie – na nich też znajduje się naskórek, który wymaga złuszczenia. Najlepiej sprawdzi się w tym wypadku sproszkowana łupina migdała.
Końcowa pielęgnacja
Na zakończenie peelingowania zmyj ciało zimną wodą. Najlepiej, aby była ona tak zimna, jak tylko jesteś w stanie znieść. Możesz także podczas zimnego prysznica nałożyć na skórę ulubiony żel do kąpieli. Na koniec delikatnie osusz całe ciało – pamiętaj, aby nie szorować skóry nadmiernie ręcznikiem. Nałóż nawilżający balsam do ciała lub mleczko – po peelingowaniu pory są rozszerzone, dzięki czemu skóra lepiej wchłania wszelkie substancje nawilżające, jakie jej dostarczamy. To najlepsza okazja to zbilansowania poziomu nawilżenia ciała.