Sposoby na opuchnięte oczy
Sposoby na opuchnięte oczy
Opuchnięte oczy są problemem dla wielu kobiet i mężczyzn, chociaż częściej można je zauważyć na damskich twarzach. Sprawiają, że twarz wydaje się starsza i zmęczona, a dodatkowo są nieestetyczne. Pojawiają się czasami ze względu na trawiące organizm choroby, jednak częściej są wynikiem zmęczenia, małej ilości snu oraz przewlekłego stresu. Gdy już się pojawią, a wyspanie się nie pomaga, można zastosować kilka sposobów, żeby pomóc im zniknąć.
Mleko
Dobrym sposobem, prosto z własnej kuchni, a dokładniej z lodówki, jest mleko. Ma ono możliwość usuwania opuchlizny oraz zwężania naczyń krwionośnych, które są odpowiedzialne za obrzęk. Leczenie mlekiem jest bardzo proste. Wystarczy wyciągnąć schłodzone mleko i nalać do miseczki, następnie zamoczyć w nim dwa płatki kosmetyczne, wycisnąć i położyć na oczy. Ze względu na to, że ciało szybko ogrzewa waciki, gdy czuje się, że są już ciepłe, należy zamoczyć je ponownie w mleku i znów położyć na oko. Cały zabieg powinien trwać maksymalnie 15 minut. Można go stosować dwa razy dziennie, po południu oraz wieczorem przed zaśnięciem.
Białka jaj
Pielęgnacja włosów jajkami jest znana i stosowana, jednak białka jaj znajdują zastosowanie również w dbałości o skórę, szczególnie w momencie, gdy jest ona opuchnięta pod oczami. Żeby wykorzystać ich właściwości ściągające i oczyszczające zmęczoną skórę, należy ubić białko jajka na sztywną pianę. W zależności od potrzeb można ubić dwa lub więcej, a następnie nałożyć na opuchliznę pod oczami. Z taką maseczką należy leżeć na kanapie przez 15 minut, po czym zmyć dokładnie letnią wodą. Dodatkową zaletą białek jest zawartość w nich witaminy B2, która jest odpowiedzialna za poprawę krążenia.
Rumianek i herbata
Wspaniałą pomocą przy opuchniętych oczach jest rumianek oraz czarna herbata. Okłady z obu naparów są łagodne dla oczu i skóry, a jednocześnie bardzo pomocne. W rumianku znajdują się naturalne substancje przeciwzapalne, natomiast w herbacie tanina i kofeina. Dzięki rumiankowi zmniejsza się obrzęk, tanina wygładza skórę i usuwa nadmiar płynów, które mogą doprowadzać do opuchlizny. Z kolei kofeina zwęża naczynia krwionośne, będące jedną z przyczyn opuchnięcia, a także brzydkiego kolorytu opuchlizny pod oczami, która w niektórych przypadkach potrafi być nawet fioletowa.
Dobre ogórki
Zielone ogórki sprawdzają się nie tylko jako maseczka na całą skórę twarzy, lecz również jako dobry lek na opuchniętą skórę pod oczami i powieki. Zawierają dużą ilość witaminy C oraz kwas kawowy, zmniejszający istniejące obrzęki. Dodatkową zaletą ogórka jest odświeżanie i rozjaśnianie skóry. Zastosowanie takiego sposobu pielęgnacji jest bardzo proste. Wystarczy lekko schłodzony ogórek pokroić na plasterki i przyłożyć je do oczu na 15 minut. Po skończeniu zabiegu najlepiej przemyć oczy letnią wodą. Ogórkowe okłady można stosować codziennie, ponieważ ogórki nie mają działań podrażniających. Wszystkie sposoby na opuchnięte oczy będą skuteczniejsze, jeśli zostaną połączone z wypoczynkiem i dobrym snem.