Pozytywne właściwości orzechów
Pozytywne właściwości orzechów
Dobre do chrupania, dobre do deserów, dobre nawet do niektórych rodzajów mięs jako dodatek o specyficznym smaku. Jednak to nie smak jest największym bogactwem orzechów, a to, co można w nich znaleźć. Składniki odżywcze zawarte w tych twardych drobiazgach są niezbędne do poprawy funkcjonowania niektórych narządów wewnętrznych oraz dostarczają minerałów, które są odpowiedzialne za poprawę koncentracji i pamięci lepiej niż cokolwiek innego.
Orzechy laskowe
Są jednymi z najchętniej i najczęściej jedzonych orzechów. Ich niewielki rozmiar i przyjemny smak zachęca do tego, żeby stały się zdrową przekąską, nawet dla dzieci. Poprawiają ich zdolności umysłowe, a także działają jak naturalne czyszczenie zębów, ponieważ mogą zapobiegać rozwojowi próchnicy. Bardzo dobrze wpływają na stan organizmu osób dotkniętych anemią. Nie ma również przeciwwskazań, żeby nie jadły ich osoby z cukrzycą. Mogą im zastąpić inne produkty, a lekko słodkawy smak zachęca zarówno do jedzenia ich samych, jak i dodawania do innych dań, w tym do sałatek. Dodatkowo zawierają duże ilości witaminy młodości, czyli witaminy E.
Orzechy ziemne
Pyszne do jedzenia zarówno zaraz z łupinki, jak i jako masło orzechowe. W obu przypadkach zdrowe i zawierające dużą ilość potrzebnych tłuszczy. Tłuszcze linolenowy i arachidowy nie tylko przydają się do przeprowadzania różnego rodzaju procesów wewnątrz ciała, lecz są odpowiedzialne za obniżanie cholesterolu. Poza nimi, tak jak inne orzechy zawierają witaminę E oraz witaminy z grupy B, które wspomagają procesy myślowe oraz wchłanianie magnezu i żelaza do krwi.
Orzechy włoskie
Popularne i chętnie jadane, zwłaszcza w okresie zimowym. Stały się niepisanym symbolem świąt Bożego Narodzenia, kiedy stają się elementem zarówno dekoracji domowych, jak i ciast i ciasteczek. Trzeba jednak pamiętać, że są jednymi z najbardziej kalorycznych orzechów, więc osoby dbające o linię nie powinny przesadzać z jedzeniem go w dużych ilościach. Jednak jeżeli komuś zależy na szybkiej budowie masy mięśniowej, orzechy włoskie będą doskonałym wyborem. Zawierają duże ilości białka odpowiedzialnego za budowę mięśni, a także kwas linolenowy, który jest niezbędny dla bezpiecznego funkcjonowania organizmu.
Migdały
Ze względu na swój smak oraz wygląd często służą do ozdabiania ciast, do kremów, do pieczenia. Jednak nie są to ich jedyne właściwości. Zwane są najszlachetniejszymi orzechami i jest w tym sporo prawdy, zwłaszcza jeżeli spojrzy się na to, że są wykorzystywane zarówno w kuchni, jak i w kosmetologii. Poza pięknymi włosami i piękną skórą migdały zapewniają również piękne wnętrze. Chronią układ krwionośny oraz układ nerwowy, obniżają poziom złego cholesterolu. Zawarte w nich witaminy z grupy B, zwłaszcza B12 oraz witamina PP wpływają na poprawę pamięci i koncentracji. Ułatwiają również wchłanianie się magnezu niezbędnego do przeprowadzania procesów myślowych. Migdały używane w kosmetykach mają zdolności wygładzające naskórek.