Skuteczny masaż limfatyczny piersi
Skuteczny masaż limfatyczny piersi
Masaż limfatyczny piersi może być jednocześnie przyjemnością, jak i działaniem prozdrowotnym. Powoduje delikatne ujędrnienie biustu w sposób całkowicie naturalny, bez konieczności używania skalpela, a nawet kremów ujędrniających. Dobry masaż polega przede wszystkim na wykonywaniu odpowiednich ruchów, które stymulują przepływ limfy.
Kiedy warto robić masaż?
Nie jest potrzebny żaden szczególny powód, żeby rozpocząć masaż piersi, jednak jest kilka sytuacji, kiedy jest on wskazany bardziej niż zazwyczaj. Do takich sytuacji należy okres karmienia piersią, kiedy masowanie pomaga ustrzec się kobiecie przed zatorami żylnymi, które mogłyby powodować obrzęki piersi oraz stany zapalne sutków. Dodatkowo masaż poprawia wygląd piersi kobiet, które karmiły dziecko. Nadaje się również dla tych pań, które szybko i dużo schudły, przez co piersi straciły na jędrności. Przydaje się również kobietom po usunięciu piersi, gdyż ułatwia zanik obrzęków.
Pierwszy krok
Pierwszym krokiem w masażu jest wsunięcie dłoni pod pachę i dociśnięcie jej do środka oraz lekko ku górze. Ramię musi być rozluźnione. Włożoną pod pachę ręką należy sięgnąć w głąb dołu pachowego, na ile jest to możliwe, po czym wykonać ruch do góry i rozluźnić napięcie skóry. Taki ruch powtórzyć 15 – 20 razy. Dzięki temu piersi będą lepiej uniesione, zamiast opadać mocno w dół.
Drugi krok
Dłonią objąć całą pierś. W zależności od rozmiaru piersi można użyć obu rąk. Unieść pierś do góry, przytrzymać 3 – 5 sekund i przesunąć ją lekko w stronę pachy. Takie ruchy należy powtórzyć 10 razy dla każdej piersi, a następnie wrócić do tej, od której się zaczynało i znowu objąć ją dłonią. Dociskać pierś do wewnątrz, naciskając nieznacznie na klatkę piersiową. Wykonać 5 razy z każdą piersią.
Trzeci krok
Prawą ręką podtrzymać prawą pierś. Lewą dłoń ułożyć płasko powyżej piersi i zacząć naciągać skórę, wraz z piersią, w stronę szyi. Powtórzyć tę czynność 5 – 10 razy dla każdej piersi. Spowoduje to zarówno uniesienie biustu, jak i wzmocnienie mięśni tuż nad piersiami, co wpłynie na lepszy wygląd całego kobiecego biustu.
Przeciwwskazania
Chociaż masaż jest przyjemny i korzystny, istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonywania. Nie zawsze oznaczają one, że nie wolno go wykonywać w ogóle, trzeba jedynie odsunąć wykonanie w czasie.Masażu lepiej nie wykonywać w czasie pierwszych dni miesiączki, lecz poczekać z tym do jej zakończenia. Zrezygnować z niego należy również na czas ciąży, podczas zachorowania na ospę i inne choroby zakaźne oraz na choroby nowotworowe i niewydolność krążenia.