Zalety masażu miodem
Zalety masażu miodem
Miód ma działanie lecznicze, co wiadomo od wieków. Może pomagać na schorzenia różnego rodzaju, podczas przeziębienia i grypy, jak również wpływać pozytywnie na urodę, odżywiając skórę. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że miód może być wykorzystywany do masażu, który zawsze działa jak terapia dla ciała i ducha.
Dobre skutki masażu
Główną zaletą masażu miodem jest poprawa i zwiększenie działania gruczołów potowych. Jest to ważne ze względu na detoks, jaki dzięki temu przechodzi organizm. Wraz z potem usuwane są szkodliwe substancje zalegające w ciele, co powoduje, że skóra staje się znacznie ładniejsza, zdrowiej wygląda, a sam organizm czuje się korzystniej. Zalega w nim mniej podtruwających go toksyn, z których często nikt nie zdaje sobie sprawy.
Dla naczyń krwionośnych
Drugą zaletą jest pobudzenie układu krwionośnego do działania. Masowanie miodem i naprzemienne naciski powodują, że krążenie krwi znacząco się poprawia, a do tego wzmacniane są naczynia krwionośne. Ich uelastycznienie sprawia, że o wiele trudniej o pojawienie się żylaków albo pajączków z naczynek.Zaletą jest również zmniejszanie się rozstępów oraz uelastycznienie skóry. Masaż połączony z dobroczynnym miodowym składnikiem powoduje, że jest to zabieg zalecany kobietom, które mają problemy z naczynkami albo ze skórą po ciąży. Ułatwia również pozbycie się blizn znajdujących się na ciele.
Przygotowanie do masażu
Aby wykonać masaż, niezbędny jest całkowicie płynny miód. W przeciwnym razie masowanie będzie utrudnione. Jeśli miód jest zbyt twardy, najlepiej dodać do niego oliwy z oliwek lub olejku, rozcieńczając go tym samym. Co więcej, oliwka ma działanie nawilżające, więc skutecznie poprawi działanie miodu.Miejsce, na którym będzie wykonywany masaż, najlepiej dobrze zabezpieczyć – ręcznikiem albo niepotrzebnym prześcieradłem.
Przebieg masowania
Masaż najlepiej wykonać pod okiem doświadczonego masażysty. Samo masowanie przez specjalistę trwa zazwyczaj 40 minut i nie trzeba rozbierać się do niego w całości. Wystarczy zdjęcie górnej części stroju, ponieważ masowane są zazwyczaj jedynie ramiona oraz plecy.
Miód nanoszony jest na nie rękami masażysty, rozsmarowywany, a następnie wklepywany poprzez przykładanie i odrywanie dłoni od ciała. W miarę masowania miód zmienia kolor, ze względu na pochłaniany naskórek. Warto wiedzieć, że podczas masowania miodem widać, które części ciała są chore, a które zdrowe. Na zdrowych miód wchłania się, na chorych pozostaje, brudny i pełen zanieczyszczeń.
Masażowi tego typu nie mogą poddawać się osoby uczulone na miód, kobiety w ciąży oraz chorujące na nowotwory.