Jak domowymi sposobami wyleczyć migdałki?

Jak domowymi sposobami wyleczyć migdałki?
Zapalenie migdałków jest bardzo uciążliwym schorzeniem, a do tego zakaźnym, więc bardzo łatwo jest się zarazić. Jego przyczyną jest infekcja bakteryjna lub wirusowa. Jeżeli masz gorączkę, boli cię gardło, narzekasz na ból podczas przełykania, a do tego masz zatkany nos i kaszlesz, to możesz mieć problem właśnie z migdałkami. Na szczęście jest kilka sposobów, by je wyleczyć w warunkach domowych. Przeczytaj, a wszystkiego się dowiesz.
Mikstury na bazie soków
Dobrym sposobem jest wykorzystanie do leczenia soku z limonki lub cytryny. Dodaj go do szklanki wody razem z 1/4 łyżeczki miodu i soli. Dokładnie to wymieszaj. Zalecane jest picie soku dwa razy dziennie. Spróbuj, a zobaczysz efekty.
Mikstury na bazie mleka
Okazuje się, że można leczyć chore migdałki, pijąc specjalnie przygotowane napoje. Przygotuj sobie mleko z kurkumą i pieprzem. Ważne, żeby było gorące. Taka mikstura jest najskuteczniejsza, jeżeli wypije się ją przed snem. Powtarzaj to przez następne trzy dni. Mleko jest bardzo pomocne przy tego rodzaju schorzeniach. Można wykorzystać je jeszcze inaczej. Potrzebne ci będzie 12 g kwiatów fiołka wonnego. Zagotuj je w 50 ml mleka. Następnie przecedź mleko. Jest gotowe do picia. Nie wyrzucaj jednak fiołków, możesz wykorzystać je na okład. Przygotuj sobie go wieczorem. Wystarczy podsmażyć fiołki z masłem i obłożyć sobie nimi szyję.
Dieta
Możesz sobie pomóc także właściwą dietą. Jedz dużo owoców przez 3 – 4 dni, a poczujesz dużą ulgę. Owoce są bardzo skuteczne w tym przypadku.
Cytryna pomoże
Zawsze powinieneś mieć ją w domu, bo przydaje się w wielu chorobach, a w tej szczególnie. Przekrój ją na pół, popieprz, posól i mocno dociśnij łyżką, a potem ssij w ustach do momentu wypicia całego soku. Tę czynność powinno się powtarzać dwa razy dziennie.
Alternatywne sposoby
Jest bardzo wiele metod, które wykorzystuje się do leczenia migdałków. Na bolące migdałki pomagają okłady. Potrzebny ci będzie młynek. Wsyp do niego nasiona gorczycy, chrzan, siemię lniane, jęczmień i nasiona rzodkiewki (w tych samych ilościach). Dodaj wody i okładaj bolące gardło. Na migdałki zadziała też hiacynt wodny. Spal kilka jego gałązek i wymieszaj popiół z nich z olejem gorczycy. To na pewno pomoże. Na gardło można zastosować także papkę z fig. Wystarczy świeże owoce ugotować, zetrzeć na tarce i dodać wody.
Do płukania gardła natomiast przygotuj sobie korę z akacji. Musisz ją gotować przez około 20 minut. Potem poczekaj, aż wystygnie. Możesz stosować wywar dopiero, gdy jest chłodny. Z pewnością zmniejszy ból, wywołany zapaleniem migdałków.