Naleśniki z mięsem mielonym i ryżem – jak je przyrządzić?
Naleśniki z mięsem mielonym i ryżem – jak je przyrządzić?
Przyzwyczajenie do jadania naleśników na słodko jest tak silne, że czasami umyka, że można zrobić je z pikantnymi dodatkami. Aby zaznać nowego smaku znanej potrawy, polecamy dodanie do niej ryżu oraz mięsa mielonego. Zamiast deseru, jakim są naleśniki z owocami, uzyska się pełnoprawny obiad. Oto sprawdzony przepis.
Niezbędne składniki spożywcze
Aby zrobić naleśniki z nadzieniem, należy przygotować odpowiednie składniki, dobre i świeże, pomiędzy którymi muszą znaleźć się:
* 20 naleśników, cienkich i świeżych,
* 1 cebula,
* gotowana wołowina,
* 1 łyżka oleju słonecznikowego,
* 1/3 szklanki ryżu,
* pieprz,
* sól,
* masło.
Krok pierwszy
Naleśniki można przygotować wedle ulubionego przepisu, pamiętając, aby były dość cienkie, ale nie przerywały się. Mięso wołowe można ugotować przed przystąpieniem do działania, ale bardzo dobrze sprawdza się mięso pozostałe po gotowaniu bulionu wołowego, np. na galaretkę. Ryż ugotować zgodnie z przepisem na opakowaniu. Lepiej sprawdzi się ryż sypki, nie w woreczkach, ponieważ staje się bardziej pękaty i miękki podczas gotowania.
Krok drugi
Cebulę obrać z łupinki i posiekać na kawałki. Na patelni rozgrzać olej oraz delikatnie podsmażyć cebulkę, żeby nieco zbrązowiała. Odstawić na bok do przestygnięcia, a następnie zająć się mięsem. Oddzielić je od kości i w miarę możliwości drobno posiekać, a najlepiej zemleć w maszynce do mielenia mięsa. Przełożyć wołowinę do osobnej miski oraz dodać do niej cebulę. Do mięsa wrzucić ryż i przyprawy, po czym wymieszać całość, tworząc farsz.
Krok trzeci
Każdy naleśnik nafaszerować mięsem z dodatkami, rozkładając je równomiernie na cienkich plackach. Zawijać naleśniki w tulony albo tak, jak zawija się krokiety, podwijając je z obu końców. Przed podaniem naleśniki podsmażyć na maśle z obu stron i podawać zarówno na śniadanie, na drugie śniadanie, jak i na sycący lunch. Dobrze smakują z dodatkiem barszczu do picia albo gorącego bulionu.