Jak przyrządzić nadziewaną paprykę na zimno?
Jak przyrządzić nadziewaną paprykę na zimno?
Papryka faszerowana smacznymi dodatkami kojarzy się zazwyczaj z daniem na ciepło, jednak nie jest to jedyna możliwość. Równie dobrze sprawdza się jako posiłek na zimno, który może stanowić przystawkę przed daniem głównym, element „zimnej płyty” na przyjęciu albo codziennej kolacji. Jest smaczna i kolorowa, a przy tym łatwa do przygotowania.
Potrzebne składniki
Żeby przyrządzić dobre danie, niezbędne jest zgromadzenie wszystkich potrzebnych do tego składników spożywczych. Są to:
* 4 duże papryki (kolor dowolny),
* 2 cebule,
* 1 jajko,
* 1 łyżka masła,
* 3 łyżki koperku,
* 1/3 łyżeczki soli,
* 1/3 łyżeczki pieprzu,
* 1/3 szklanki wody,
* 1/4 szklanki kuskusu,
* 40 dag piersi z kurczaka.Krok pierwszy
Cebule obrać z łupinek, pokroić na małe kawałeczki. Na patelni rozpuścić masło i kiedy będzie miało płynną konsystencję, dodać cebulę. Zeszklić ją.Mięso z kurczaka oczyścić z żyłek oraz błonek, umyć pod zimną wodą, a następnie zemleć w maszynce do mięsa.
Krok drugi
Do miseczki wsypać kuskus. Wodę doprowadzić do wrzenia i zalać nią kuskus. Pozostawić na 5 – 8 minut, aż kasza wchłonie wodę i spęcznieje. Wtedy dodać do niej zmielone mięso, posiekany koperek, cebulę, przyprawy oraz wbić jajko. Składniki wymieszać, żeby tworzyły jednolitą całość.
Krok trzeci
Papryki umyć pod zimną wodą. Osuszyć. Odciąć górne części z zielonymi koniuszkami, a następnie pozbyć się gniazd nasiennych. Jeszcze raz umyć, tym razem od środka, po czym napełnić wszystkie papryki farszem aż po sam brzeg.
Krok czwarty
Gotowe papryki ułożyć w naczyniu żaroodpornym i wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni Celsjusza na 20 – 35 minut. Po tym czasie wyjąć danie, pozostawić do ostudzenia, a następnie pokroić paprykę w grube plastry. Przed ostatecznym podaniem można potrzymać je w lodówce przez 10 minut.Podawać z majonezem, sosem czosnkowym albo sosem tatarskim.