Przepis na makaron z dodatkiem łososia i szpinaku
Przepis na makaron z dodatkiem łososia i szpinaku
Coraz częściej Polacy przekonują się do obiadów na bazie makaronu, często nawet tych najprostszych, łatwych do przygotowania i bezmięsnych. Doceniliśmy smak włoskich sosów pomidorowych, pesto, oliwy z oliwek oraz parmezanu, które cudownie komponują się z niemalże każdym makaronem. Jednak połączenie makaronu oraz ryby nadal może wydawać nam się nieco egzotyczne oraz kontrowersyjne, dlatego też warto to zmienić i już dziś przygotować potrawę, na którą przepis znajdziesz poniżej. To połączenie makaronu z dwoma bardzo zdrowymi produktami, a mianowicie łososiem oraz szpinakiem. Naprawdę warto je przygotować.
Na 2 – 3 porcje:
Przygotowanie łososia
Jeden filet z łososia (około 350 g) pokrój w kostkę, około 2 centymetry na dwa. Następnie włóż go do małej miseczki i dopraw solą, pieprzem oraz sokiem z cytryny (około łyżki). Odstaw kawałki łososia na kilka minut, a następnie podsmaż je na patelni. Uważaj, aby go nie przesmażyć – będzie potem jeszcze przez kilka minut poddawany obróbce termicznej.
Gotowanie makaronu
Wstaw wodę na makaron, dodaj do niej soli, a następnie ugotuj al dente (sprawdź instrukcję podaną przez producenta na opakowaniu). Jeśli jednak wolisz, by makaron był bardzo miękki, nic nie stoi na przeszkodzie, byś go gotowała 1 – 2 minuty dłużej. Makaron odcedź, przelej zimną wodą, a następnie odstaw.
Podsmażanie szpinaku
Na patelni rozgrzej łyżkę oliwy z oliwek (ewentualnie masła). Następnie na rozgrzany już tłuszcz wrzuć kilka sporych garści świeżego szpinaku, pamiętając, iż liście poddane obróbce termicznej znacznie stracą swoją objętość. Podsmażaj go przez chwilę i dopraw solą, pieprzem oraz dwoma ząbkami czosnku przeciśniętymi przez praskę. Poczekaj, aż szpinak przejdzie czosnkiem, stanie się pomarszczony i miękki.
Zaprawianie śmietaną
Do duszonego szpinaku dodaj łososia, wymieszaj je razem. Nie czekając, dodaj również 150 ml śmietany 12% lub 18%. Możesz wcześniej ją zahartować.Wymieszaj łososia oraz szpinak ze śmietaną i pozostaw potrawę na ogniu jeszcze przez około trzy minuty. Po tym czasie spróbuj jej i jeśli trzeba, dopraw do smaku, na przykład sokiem z cytryny. Patelnię zdejmij z ognia i dodaj odcedzony makaron, całość wymieszaj.
Serwowanie
Makaron podawaj zaraz z patelni, póki potrawa jest jeszcze ciepła. Każdą porcję posyp małą garścią żółtego sera. Możesz również serwować makaron w towarzystwie pieczonych pomidorków koktajlowych. Smacznego!