Przepis na nietypową zupę pieczarkową
Przepis na nietypową zupę pieczarkową
Zupy to jedne z najczęściej przygotowywanych potraw w naszych domach. Choć mogłyby stanowić jedynie przystawkę, gdyż są raczej małokaloryczne, to jednak to, że są ciepłe i zazwyczaj bardzo treściwe i zawierają warzywa i inne dodatki, sprawia, że po jednym talerzu zupy czujemy się jak najbardziej najedzeni. Jedną z popularniejszych zup jest zupa grzybowa oraz jej odmiana, zupa pieczarkowa. Jest ona pyszna, aromatyczna, kojarzy się z jesiennymi popołudniami. Żeby jednak była bardziej pożywna, należy do niej dodać jakiś dodatek do tak zwanego „przegryzienia”. Takim dodatkiem w wielu domach są ziemniaki lub też makaron. Poniżej zaś znajdziesz przepis na nietypową wersję pieczarkowej, bo z dodatkiem parówek. Może brzmieć niezbyt zachęcająco, ale kiedy raz spróbujesz tej zupy, potem będziesz chciała robić ją już zawsze.
Na bulion:
Pozostałe:
Gotowanie bulionu
W pierwszej kolejności rozpoczniemy od ugotowania bulionu, który będzie stanowił smakową podstawę pieczarkowej.Do garnka włóż dwa większe skrzydełka drobiowe i zalej je zimną wodą. Dodaj ziele angielskie, liście laurowe oraz pieprz w ziarnach. Doprowadź wodę do wrzenia. Kiedy to zrobisz, na jej powierzchni powinny pojawić się szumowinki powstałe w wyniku ścięcia się białka. Zbierz je dokładnie, a następnie zmniejsz ogień. Dodaj marchewki, pietruszki, kawałek selera oraz por. Gotuj wszystko razem przez około 35 – 40 minut, aż warzywa staną się miękkie. Po tym czasie dopraw bulion solą oraz pieprzem i odcedź z niego warzywa.
Podsmażanie pieczarek
Podczas gdy warzywa w bulionie będą się gotować, ty możesz podsmażyć pieczarki z cebulą.Przelej pieczarki zimną wodą, następnie pokrój je w kostkę lub w plasterki tak, jak do pizzy. Cebulkę pokrój w cienkie piórka albo w kostkę.Na patelni rozgrzej łyżkę masła. Kiedy tłuszcz będzie gorący, wrzuć na niego cebulkę i podsmażaj ją przez około trzy minuty, co jakiś czas mieszając, aż się zeszkli. Po tym czasie dodaj do niej pieczarki i całość dokładnie wymieszaj, a potem podsmażaj na małym ogniu. Pieczarki posyp pieprzem oraz odrobiną soli – sól sprawi, że grzyby puszczą wodę. Musisz więc poczekać, aż woda wyparuje całkowicie z patelni.Kiedy pieczarki będą już gotowe, przełóż je do odcedzonego bulionu i gotuj w nim jeszcze przez około 15 minut. Dodaj do zupy jeden przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku.
Gotowanie parówek
Parówki obierz z folii i ugotuj je w osobnym garnuszku. Odcedź je potem i pokrój w talarki. Pamiętaj, żeby wybrać parówki, które zawierają w sobie duży procent mięsa.
Zabielanie
Kiedy pieczarki już się ugotują, zdejmij je z ognia. Wlej śmietanę do talerza, posyp ją odrobiną soli i dolej do niej gorącej zupy. Wymieszaj, a potem dolej ją do garnka, zabielając pieczarkową. Spróbuj zupy i dopraw do smaku.Dopiero teraz dodaj ugotowane parówki i wymieszaj dokładnie z zupą.
Serwowanie
Zupę podawaj na ciepło. Możesz posypać ją natką pietruszki. Smacznego!